Dobre złego początki

0
104

W sobotę nasz drugi zespół mierzył się na wyjeździe z zespołem Orła Przeworsk, a celem podopiecznych Marcina Basiaka było pierwsze zwycięstwo w II lidze.

Początek spotkania był bardzo wyrównany, a kolejne minuty tylko utwierdzały w przekonaniu, że walka o punkty toczyć się będzie do samego końca. Po pierwszej połowie 14:12 prowadzili jednak mielczanie, którzy byli na jak najlepszej drodze do sprawienia niespodzianki.

Druga połowa należała już jednak do gospodarzy, którzy po odrobieniu strat i wyjściu na prowadzenie, kontrolowali przebieg meczu i powiększali swoją przewagę. Ostatecznie Orzeł zwyciężył 28:22, lecz podopiecznym Marcina Basiaka należą się słowa uznania za walkę, gdyż mielecki zespół składa się głównie z juniorów, którzy co tydzień mają okazję mierzyć się z zespołami o wiele większym doświadczeniu.

Orzeł Przeworsk – SPR Stal Mielec 28:22 (12:14)

Orzeł: Król, Jaśkowiec, Kuras 8, Kośla, Leja 2, Krzych 2, Gancarz 3, Bakowski, Kornafel 2, Gromny, Rybak 8, Świerk 2, Kotowicz, Gondek, Pilek, Wańkowicz 1.

SPR Stal: Sarama, Dzierga, Rusin 4, Osmola 6, Wilk, Nadzieja 2, Chudzik 1, Batko, Kilian, Jacek 2, Paleń, Ziomek 2, Mrozik, Styczeń 4, Ulak 1.