Do trzech razy sztuka!

0
141

To była prawdziwa bitwa! Pięć czerwonych kartek i łącznie 50. minut kar. Po spotkaniu pełnym walki SPR Stal Mielec pokonuje Zagłębie Lubin i tym samym odnosi pierwsze zwycięstwo w sezonie!

Już sam początek spotkania pokazał, że oba zespoły są niesamowicie zmotywowane, gdyż na ławkę kar bardzo szybko powędrowali jednocześnie Bartosz Kowlaczyk i Dawid Dawydzik. Pierwsze minuty należały jednak do Zagłębie, gdyż podopieczni Bartłomieja Jaszki prowadzili 5:1, lecz Stali to nie zniechęciło, a wręcz przeciwnie.
W bramce pojawił się Tomasz Wiśniewski, który od razu zanotował kilka udanych interwencji, dzięki czemu “nakręcał” kolegów do coraz to lepszej gry. Efektem było odrobienie strat i prowadzenie po pierwszej połowie 13:9.

W drugiej odsłonie popularny “Wiśnia” ponownie był zmorą dla zawodników Zagłębia, a znacznie pomagała mu w tym obrona, która w tym spotkaniu funkcjonowała bardzo dobrze. Podopieczni Krzysztofa Lipki i Tomasza Sondeja nie odpuszczali żadnej piłki, lecz winni nie pozostawali im również goście, co w końcu doprowadziło do tego, co było tylko kwestią czasu. Najpierw boisko z czerwoną kartką opuścił Bartosz Kowlaczyk, a następnie Tomasz Grzegorek. Zawodnicy Stali w strefie przeznaczonej dla graczy wykluczonych nie byli jednak sami, gdyż dołączyli do nich Dawid Dawydzik, Przemysław Mrozowicz i Marek Marciniak.
W kocówce meczu zrobiło się więc bardzo gorąco, a emocje sięgnęły zenitu, co udzieliło się również kibicom, którzy żywiołowo dopingowali gospodarzy. Dwie minuty przed końcem mogli już jednak odetchnąć, gdyż stało się jasne, że Stal odniesie swoje pierwsze zwycięstwo w sezonie, triumfując ostatecznie nad Zagłębiem 27:24!

 

SPR Stal Mielec – Zagłębie Lubin 27:24 (12:9)

Stal: Lipka (0/5), Wiśniewski (12/30 – 40 proc.) – Kowalczyk 5, Krępa 5, Mochocki 5, Wilk 5, Ćwięka 3, Sarajlić 2, Krupa 1, Rutkowski 1, Cuzić, Grzegorek, Miedziński, Pawłowski, Rusin, Skuciński
Karne: 3/6
Kary: 24 min. (Grzegorek, Kowalczyk – po 6 min., Miedziński – 4 min., Krępa, Pawłowski, Krupa, Ćwięka – po 2 min.)

Zagłębie: Małecki (11/27 – 41 proc.), Skrzyniarz (4/15 – 27 proc.) – Dudkowski 7, Dawydzik 4, Kużdeba 3, Moryń 3, Marciniak 2, Mrozowicz 2, Kupiec 1, Pawlaczyk 1, Szymyślik 1, Chychykalo, Sroczyk, Stankiewicz
Karne: 2/6
Kary: 26 min. (Dawydzik – 6 min., Pawlaczyk, Moryń – po 4 min., Kużdeba, Mrozowicz, Chychylalo oraz czerwone kartki Mrozowicz i Marciniak)