W Płocku pokazać charakter!

0
119

Podopieczni Krzysztofa Lipki i Tomasza Sondeja sezon rozpoczęli meczem z MMTS-em Kwidzyn i mimo świetnej postawy przegrali w rzutach karnych. W drugiej kolejce PGNiG Superligi „Czeczeńców” czeka jednak jeszcze trudniejsze zadanie, gdyż mielczanie zagrają w Płocku z tamtejszym Wicemistrzem Polski.

W szeregach „Nafciarzy” przed sezonem doszło do wielu roszad, a najważniejsza z nich to zdecydowanie zmiana trenera. Funkcję szkoleniowca objął świetnie znany z pracy w Veszprem – Xavier Sabate. Dodatkowo płockie szeregi zasilili: Mateusz Góralski, Renato Sulić, Igancio Moya, Ziga Mlakar i Ondrej Zdrahala – król strzelców ostatnich Mistrzostw Europy.
W pierwszej kolejce nowego sezonu Wisła co prawda odniosła zwycięstwo nad MKS-em Kalisz, lecz wcale nie przyszło ono łatwo. Po bardzo wyrównanym spotkaniu podopieczni Xaviera Sabate okazali się od rywala lepsi o trzy bramki (29:26), co pokazuje, że z „Nafciarzami” można nawiązać równorzędną walkę.

W szeregach Stali po meczu z MMTS-em powiało zaś nieco optymizmem, o co było bardzo trudno po Memoriale Antoniego Weryńskiego.
„Cieszę się, że wszyscy zaskoczyliśmy, pokazaliśmy charakter, zaczęliśmy dobrze grać w obronie i ataku. Gdzieś to się tam zazębiło” – mówi Tomasz Mochocki i zapowiada, że do Płocka drużyna pojedzie zostawić na parkiecie zdrowie i przede wszystkim charakter.

Orlen Wisła Płock – SPR Stal Mielec 08.09.2019, godz. 18:00, Orlen Arena, Płock