Kapitalne widowisko na rozpoczęcie sezonu!

0
152

Sparingi w wykonaniu Stali? W kratkę, aby nie powiedzieć, że były po prostu słabe. Szczególnie jeśli chodzi o dwie przegrane z 1-ligowcami tydzień przed startem ligi. Powody do niepokoju były spore i wielu uważało, że Stal do ligi jest po prostu nieprzygotowana. Jedynymi, którzy uspokajali byli zawodnicy powtarzający, że na pierwszy mecz będą gotowi…i byli!

Strzelanie w Mielcu rozpoczął Kacper Adamski, lecz bardzo szybko odpowiedział mu Paweł Wilk. Po stronie gości nie do upilnowania był jednak Michał Peret, dzięki któremu bardzo szybko na tablicy wyników pojawił się rezultat 2:5 na korzyść MMTS-u. Mieleckim kibicom od razu przed oczami ukazało się widmo spotkań sparingowych, lecz podopieczni Krzysztofa Lipki i Tomasza Sondeja nie spuścili głów i wzięli się za odrabianie strat. Nie było to łatwe, gdyż w 11. minucie bezpośrednią czerwoną kartkę obejrzał Piotr Krępa, lecz na kole godnie zastąpił go Tomasz Grzegorek i Stal do szatni schodziła prowadząc 14:13.

Druga odsłona po raz kolejny zaczęła się od przewagi gości, a Stal ponownie rozpędzała się bardzo powoli. Dopiero przy stanie 17:20 mielecki diesel rozkręcił się na dobre i mielczanie w mgnieniu oka doprowadzili do remisu, a następnie wyszli na prowadzenie. Nie mała w tym zasługa Tomasza Mochockiego, który po raz kolejny nowy sezon rozpoczął w bardzo dobrej formie.
Końcowe minuty to już istna wojna nerwów z której zwycięsko mogła wyjść Stal. W ostatniej akcji meczu „Czeczeńcy” nie zdołali jednak zdobyć bramki i zwycięzce musiały wyłonić rzuty karny.

W pierwszych pięciu seriach nie pomylił się nikt, podobnie jak w szóstej Przemysław Rosiak. Niestety jako jedyny nie trafił ten, który w meczu rzucał bezbłędnie, czyli zdobywca ośmiu bramek i MVP spotkania – Tomasz Mochocki.

Ostatecznie MMTS zwyciężył, lecz Stal z jednym punktem na koncie schodziła z parkietu z podniesionymi głowami i przy oklasakach zebranych w hali kibiców, którzy byli świadkami kapitalnego widowiska!

SPR Stal Mielec – MMTS Kwidzyn 27:27 (14:13) (k.5:6)

SPR Stal: Wilk 2, Krępa 1, Skuciński, Rusin, Mochocki 8, Miedziński, Pawłowski, Sarajlić 3, Grzegorek 3, Wiśniewski 1, Lipka, Kowalczyk 3, Cuzić 2, Krupa, Rutkowski 1, Ćwięka 3.

MMTS: Grzenkowicz, Orzechowsi 3, Kryński 1, Peret 5, Janiszewski 2, Adamski 6, Szczepańśki 1, Szczecina, Rosiak, Nogowski 5, Guziewicz 1, Dudek, Ossowski, Potoczny 3, Landzwójczak, Przytuła.

Tomasz Strząbała

Tomasz Sondej

Michał Potoczny

Tomasz Mochocki