Już w sobotę pierwszy mecz sezonu!

0
170

Już w najbliższą sobotę startuje nowy sezon PGNiG Superligi! Mielczanie na inaugurację rozgrywek podejmą na własnym parkiecie MMTS Kwidzyn!

Podopieczni Krzysztofa Lipki i Tomasza Sondeja sezon przygotowawczy zaczęli już 2. lipca, czyli najwcześniej spośród wszystkich klubów w lidze. Ciężka praca na bieżni, w hali czy też w siłowni była urozmaicana wieloma sparingami, co było niezbędne biorąc pod uwagę małą rewolucję kadrową jaka miała miejsce w „Biało-Niebieskich” szeregach. Do mieleckiego zespołu dołączyli: Kacper Pawłowski, Tomasz Grzegorek, Bartosz Kowalczyk, Piotr Rutkowski, Marcin Miedzińśki i wychowanek Stali – Krystian Witkowski.
Sparingi nie dały jednak odpowiedzi w jakiej formie przed startem sezonu są „Czeczeńcy”. Bardzo dobre wrażenie pozostawione po spotkaniach z silnymi Tatranem Preszów oraz ZTR-em Zaporoże zostały nieco przyćmione przez niespodziewane porażki z 1-ligowymi Czuwajem Przemyśl i SPR-em Tarnów podczas VI Memoriału im. Antoniego Weryńskiego.

MMTS również przeszedł sporą przebudowę, gdyż w trakcie poprzedniego sezonu klub zaczął borykać się z wieloma problemami, co doprowadziło do odejścia kilku kluczowych graczy. Po zakończeniu sezonu w kwidzyńskich gabinetach jednak nie próżnowano i do zespołu dołączyło paru uznanych zawodników, jak np. Robert Orzechowski, Bartosz Janiszewski, czy też Kacper Adamski. Posadę trenera objął zaś świetnie znany z pracy w PGE VIVE Kielce – Tomasz Strząbała.
Po tak sporej przebudowie kwidzynianie również są w pewnym sensie zagadką, choć podczas Szczypiorno Cup pokazali, że potencjał drzemie w nich spory, gdyż wyższość MMTS-u uznać musiały Azoty Puławy.

Sobotni mecz z pewnością przysporzy nam wielu emocji, co podczas starć Stali i MMTS-u jest już w pewnym sensie tradycją. Dodatkowo będzie to pierwsze spotkanie sezonu, którego żadna z drużyn nie będzie chciała przegrać za wszelką cenę, o czym mogliśmy się przekonać dwa sezony temu, kiedy to oba zespoły również w Mielcu inaugurowały sezon 2016/2017. Wtedy górą był MMTS.

1. kolejka PGNiG Superliga: SPR Stal Mielec – MMTS Kwidzyn, 01.09.2018, godz. 17:00, hala sportowa przy ulicy Grunwaldzkiej 7, Mielec.