Juniorzy sparowali w Czechach

0
113

W dniach 24-26 sierpnia nasi juniorzy śladami pierwszego zespołu wyruszyli na międzynarodowy turniej do Czech w mieście Nove Veseli.
Trener Marcin Basiak od początku powtarzał, że zespół jedzie tam po naukę, która – jak ma nadzieję – zaprocentuje w drugiej lidze, gdzie od tego sezonu grać będzie SPR Stal II Mielec składająca się głównie z Juniorów.

Na inaugurację turnieju młodym mielczanom przyszło się zmierzyć z czeskim Vyber COS. Początek spotkania był bardzo wyrównany, lecz w końcówce nieznaczną przewagę naznaczyli przeciwnicy, i to oni schodzili do szatni prowadząc 15:11.
W drugiej odsłonie status quo zostało zachowane i ostatecznie spotkanie zakończyło się zwycięstwem Czechów 28:24, choć gdyby nie proste błędy wynik mógłby być zupełnie inny.

Drugiego dnia podopiecznych Marcina Basiaka czekała potyczka ze słowackim SKP Bratislava, lecz pierwszej połowy mielczanie na pewno nie zaliczą do udanej, gdyż do szatni schodzili przegrywając 7:17.
Dużym plusem była jednak druga połowa, w której mielczanie pokazali charakter i wolę walki. Ostatecznie przegrali 20:26, lecz pozostawili po sobie dobre wrażenie.

Na sam koniec nadszedł czas na starcie z niepokonanym na turnieju Veszprem Kezilabda i zgodnie z oczekiwaniami, to Węgrzy dyktowali warunki na parkiecie. Po pierwszej połowie prowadzili 13:8, zaś cały mecz wygrali wyraźnie – 34:22.

Pomimo trzech porażek Marcin Basiak może być zadowolony z postawy swoich podopiecznych, choć pracy przed młodymi mielczanami jeszcze sporo.

SPR Stal Mielec – Vyber COS 24:28 (11:15)
SPR Stal Mielec – SKP Bratislava 20:26 (7:17)
SPR Stal Mielec – Veszprem Kezilabda 22:34 (8:13)