W piątek z Piotrkowianinem

0
144

Już w najbliższy piątek podopiecznych Krzysztofa Lipki i Tomasza Sondeja czeka kolejny sprawdzian przed nowym sezonem. Tym razem mielczanie udadzą się do Piotrkowa Trybunalskiego, by tam sparować z tamtejszym Piotrkowianinem.

Oba zespoły znają się jak „łyse konie” i wiele wskazuje na to, że przed startem nowego sezonu również nie będą mięli przed sobą żadnych tajemnic, gdyż oprócz piątkowego sparingu, Stal jak i Piotrkowianin zagrają na tym samym turnieju w Czechach (10-12 sierpień) oraz w Mielcu podczas Memoriału Antoniego Weryńskiego (24-26 sierpień).

Dotychczas obie ekipy rozegrały po dwa sparingi. Stal dwukrotnie musiała uznać wyższość Mistrza Słowacji – Tatrana Preszów, zaś Piotrkowianin zwyciężył z juniorską Reprezentacją Polski 29:25 oraz z Górnikiem Zabrze 33:32.
Warto również dodać, że po epizodzie w 1. lidze na najwyższy szczebel rozgrywkowy wraca Grzegorz Sobut, który dołączył do zespołu Dmytro Zinchuka. W szeregach Stali znajduje się zaś wypożyczony z Piotrkowianina – Piotr Rutkowski.

Piotrkowianin Piotrków Tryb. – SPR Stal Mielec, 03.08.2018, godz. 18:30, Hala Relax, Piotrków Tryb.