Mielczanie Akademickimi Mistrzami Polski!

0
195

W dniach 31.05 – 03.06.2018 w Opolu odbyły się finały Akademickich Mistrzostw Polski w piłce ręcznej, gdzie rywalizowało kilku naszych zawodników. W barwach ALK Warszawa mogliśmy oglądać Krzysztofa Lipkę, zaś w zespole Uniwersytetu Rzeszowskiego znaleźli się Piotr Krępa, Rafał Krupa, Wiktor Kawka, Dawid Rusin, Hubert Skuciński oraz nasz były bramkarz – Grzegorz Barnaś.

Co ciekawe w finale spotkały się właśnie drużyny URZ Rzeszów oraz ALK Warszawa, choć droga tam nie była prosta o czym przekonali się faworyci z Rzeszowa, którzy zremisowali z PWSZ Tarnów dopiero w ostatnich sekundach spotkania. Tarnowianie podobne problemy sprawili również warszawianom, a mecz rozstrzygnął się w serii rzutów karnych.

Finał należał jednak do URZ Rzeszów, a najlepszym zawodnikiem i zarazem strzelcem spotkania został Piotr Krępa, który nie dawał szans w bramce swojemu trenerowi reprezentującego ALK Warszawa. Ostatecznie Uniwersytet Rzeszowski zwyciężył 40:32 i został Akademickim Mistrzem Polski, mając w składzie pięciu zawodników SPR Stali Mielec!

Krzysztof Lipka oraz Piotr Krępa otrzymali również wyróżnienia indywidualne zostając uznanym kolejno najlepszym bramkarzem oraz obrotowym turnieju.
Gratulacje!

Droga URZ Rzeszów do Mistrzostwa:
URZ Rzeszów – PL Lublin 30:13 (14:8)
URZ Rzeszów – PWSZ Tarnów 29:29 (18:11)
URZ Rzeszów – PWR Wrocław 37:19 (18:6)
AGH Kraków – URZ Rzeszów 11:33 (8:14)
ALK Warszawa – URZ Rzeszów 32:40 (18:20)