Finał Regionalnej Ligi Młodzieżowej „Enea Cup” za nami!

0
244

W niedzielę rozegrano turniej finałowy Regionalnej Ligi Młodzieżowej „Enea Cup” upamiętniający 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości, w związku z czym zanim zabrzmiał pierwszy gwizdek, na parkiet wyprowadzona została Flaga Polski oraz odegrany został Mazurek Dąbrowskiego.

W hali przy ulicy Grunwaldzkiej 7 stawiły się najlepsze zespoły w regionie. Po kilku tygodniach zmagań wreszcie przyszedł czas na ostateczne rozstrzygnięcia, więc nie powinno dziwić, że każde ze spotkań stało na bardzo wysokim poziomie, o czym najlepiej niech świadczy fakt, że aż dwa mecze musiały rozstrzygnąć się w rzutach karnych.

Ostatecznie w kategorii młodszej (klasy IV-V) najlepsi okazali się uczniowie szkół podstawowych nr 6. oraz 11., którzy wystąpili w jednym zespole reprezentującym Mielec. Kolejno na drugim oraz trzecim miejscu znalazły się szkoły z Czajkowa i Sichowa.

W kategorii starszej (klasy VI-VII) o zwycięstwie w turnieju zadecydował ostatni mecz, gdzie zespół z Czajkowa pokonał mielczan, dzięki czemu to szkoła z Cmolasu zasłużenie mogła cieszyć się ze złotych medali.
Na drugiej lokacie uplasowali się wcześniej wspomniani zawodnicy z Czajkowa, zaś brązowe medale zawisły na szyjach graczy z Mielca.

Puchary, medale oraz nagrody MVP wręczyli: Pan Fryderyk Kapinos – Prezydent Miasta Mielca oraz Pan Marek Kamiński – Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Mieleckiego.

Projekt jest współfinansowany ze środków województwa podkarpackiego „Przestrzeń Otwarta”.
Partnerami turnieju jest firma „ENEA”, Miasto Mielec, „Zielona Budka” oraz „Magda Nadruki”, którym bardzo dziękujemy za wsparcie.
Podczas wszystkich etapów turnieju zawodnicy mogli liczyć na ciepły posiłek, zaś w półfinale i finale na lody ufundowane przez „Zieloną Budkę”. Poza tym każdy w uczestników otrzymał pamiątkową koszulkę oraz dyplom.

Wyniki poszczególnych spotkań:
Mielec I – Malinie I 8:8 (2:3 karne)
Czajków I – Sichów I 16:9
Mielec II – Radomyśl Wlk. II 22:10
Czajków II – Cmolas II 5:8
Mielec I – Sichów I 11:4
Czajków I – Malinie I 11:8
Mielec II – Cmolas II 10:10 (5:4 karne)
Czajków II Radomyśl Wlk. II 13:6
Malinie I – Sichów I 5:7
Mielec I – Czajków I 9:7
Radomyśl Wlk. II – Cmolas II 8:14
Mielec II – Czajków II 11:20

Tabela końcowa klasy IV-V:
1. Mielec 7 pkt
2. Czajków 6 pkt.
3. Sichów 3 pkt.
4. Malinie 0 pkt.

Tabela końcowa klasy VI-VII:
1. Cmolas 7 pkt.
2. Czajków 6 pkt.
3. Mielec 5 pkt.
4. Radomyśl Wlk. 0 pkt.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i mamy nadzieję, że zobaczymy się już podczas kolejnej edycji!

Galeria:

http://www.sprstal.mielec.pl/2018/06/03/regionalna-liga-mlodziezowa-enea-cup-final/