Młodzicy z awansem do 1/16 Mistrzostw Polski!

0
116

W ubiegłą sobotę w Mielcu odbył się finałowy turniej Podkarpackiej Ligi Młodziaka, podczas którego podopieczni Tomasza Sondeja zapewnili sobie awans do 1/16 Mistrzostw Polski!

Zmagania rozpoczęło spotkanie SPR Stali Mielec z Juvenią Rzeszów. Pierwsza połowa była niezwykle wyrównana i zakończyła się minimalnym prowadzeniem gospodarzy 8:7. Drugie 30. minut również przysporzyło dużo emocji, a rywalizacja w dalszym ciągu toczyła się „bramka za bramkę”. Ostatecznie to jednak mielczanie zwyciężyli 17:16.

W drugim meczu tego dnia Tempo Cmolas mierzyło się z SRS Czuwaj Przemyśl i już od samego początku swoją przewagę na boisku naznaczyli zawodnicy Czuwaju, którzy pierwszą połowę wygrali 3:17, a całe starcie 32:15.

O 3. miejsce rękawice skrzyżowały więc Juvenia Rzeszów i Tempo Cmolas. Pierwsze minuty były dosyć wyrównane, lecz z upływem kolejnych, to gracze ze stolicy województwa podkarpackiego zaczęli naznaczać swoją przewagę na parkiecie, prowadząc po pierwszej połowie 8:5. Obraz w drugiej połowie nie zmienił się i Juvenia zwyciężyła 22:13.

W finale spotkały się SPR Stal Mielec i SPR Czuwaj Przemyśl. Młodzi mielczanie od samego początku walczyli bardzo ambitnie, lecz to przemyślanie dosyć szybko przejęli inicjatywę wygrywając po pierwszej połowie 9:6. W drugiej odsłonie niestety nie doczekaliśmy się nagłego zwrotu akcji, a Czuwaj tylko powiększył swoją przewagę wygrywając ostatecznie 23:11. Mimo to podopieczni Tomasza Sondeja awansowali do 1/16 Mistrzostw Polski z drugiego miejsca!