Juniorzy Młodsi bardzo gościnni podczas 1/16 Mistrzostw Polski

0
137

W niedzielne przedpołudnie zakończyły się mecze 1/16 Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych, które rozgrywane były w Mielcu. Najlepsi okazali się młodzi szczypiorniści z Wisły Płock, zaś drugie miejsce również premiowane awansem zajęła Wiertmet Libusza.

Niedzielne mecze:

SKF Wisła I Płock – ASPR Zawadzkie 45:26 (22:10)

Płocczanie zmagania w MPJM zaczęli niemrawo, wygrywając dopiero po rzutach karnych z Wiertmetem. Turniej zakończyli jednak z przytupem bardzo wysoko triumfując nad ASPR Zawadzkie. „Wiślacy” od samego początku byli wyraźnie lepsi od swoich rywali, i ich zwycięstwo nawet przez moment nie było zagrożone. Zmieniał się jedynie wynik, który z upływem czasu był coraz wyższy. Ostatecznie podopieczni Marka Przybyszewskiego zwyciężyli 45:26 i z pierwszego miejsca awansowali do 1/8 Mistrzostw Polski.

SPR Stal Mielec – UKS Wiertmet Libusza 25:33 (10:18)

W drugim niedzielnym meczu rywalizowały zespoły, które były już pewne swoich miejsc. Szczypiorniści z Libuszy mogli cieszyć się z awansu do dalszej fazy Mistrzostw Polski, zaś mielczanie nie mięli już na to szans, lecz mimo tego od samego początku oba zespoły były bardzo zdeterminowane, aby wygrać. Bardzo dobrze w spotkanie weszli podopieczni Łukasza Rybaka, lecz pod koniec pierwszej połowy inicjatywę na boisku przejął Wiertmet prowadząc po 30. minutach 18:10, a całe spotkanie wygrywając 33:25.
Po meczu trener Łukasz Rybak przyznał, że Mistrzostwa nie ułożył się po naszej myśli, lecz cieszy fakt, że z meczu na mecz gra chłopaków, któzy są ze sobą od niedawna wyglądała coraz lepiej.