Seria trzech zwycięstw z rzędu nad Chrobrym przerwana

0
148

Do niedzielnego meczu z Chrobrym mielecka Stal przystępowała po trzech zwycięstwach z rzędu nad zespołem Jarosława Cieślikowskiego, lecz faworytem nie była, tym bardziej, że „Biało-Niebieskich” w ostatnim czasie trapią kontuzje. Stal na Dolny Śląsk przyjechała bez Michała Wypycha, Rudolfa Cuzicia, Jakuba Kłody i Michała Chodary. Pod znakiem zapytania stał również występ wracającego po kontuzji – Piotra Krępy.

Mecz rozpoczął się pokazem nieskuteczności po obu stronach, a pierwsza bramka padła dopiero w 5. minucie, a jej autorem był Wiktor Kubała. Mielczanie zdołali jednak odpowiedzieć, lecz kolejne świetne spotkanie rozgrywał Rafał Stachera, który powstrzymywał rzuty gości.
W jednej z akcji za koszulkę od tyłu pociągnięty został Adrian Wojkowski, w związku z czym ten nie złapał piłki, a sędziowie uznali że zagranie to nie kwalifikowało się na odgwizdanie rzutu wolnego, w związku z czym głogowianie skontrowali i powiększyli swoją przewagę. Minęło kilka minut, gdy Adrian ponownie został pociągnięty za koszulkę, po tym jak złapał piłkę i chciał się obrócić. Teraz jednak skutki były o wiele gorsze, gdyż obrotowy Stali bardzo mocno uderzył głową o parkiet, przez co na noszach opuścił halę i karetką udał się na niezbędne badania do szpitala. Ostatecznie Chrobry prowadził po pierwszej połowie 13:7.

Druga odsłona nie zmieniła obrazu gry, a swoją dominację na parkiecie coraz mocniej zaznaczali gospodarze, którzy po raz kolejny mogli liczyć na świetną postawę swojego bramkarza. Stal również otrzymywała wsparcie od swoich bramkarzy, lecz tego dnia to było za mało, a w 42. minucie gospodarze prowadzili już 19:10. To właśnie świetne interwencje Krzysztofa Lipki pozwoliły mielczanom zniwelować straty, lecz na niewiele się to zdało, tym bardziej, że plac gry za czerwoną akrtkę opuścić musiał Piotr Krępa, przez co Stal została bez obrotowego. Chrobry zwyciężył 26:18 i dopisał na swoje konto 3. punkty.

SPR Chrobry Głogów – SPR Stal Mielec 26:18 (13:7)

Chrobry: Stachera 1, Kapela – Wierucki 1, Zdobylak, Płócienniczak, Świtała 3, Sadowski 2, Klinger 4, Babicz 5, Tylutki 1, Biegaj 2, Orpik, Krzysztofik 1, Kubała 2, Rydz 4.