Półfinał Pucharu Polski tym razem nie dla nas

0
169

W środowy wieczór podopieczni Krzysztofa Lipki i Tomasza Sondeja stanęli przed szansą powtórzenia sukcesu sprzed dwóch lat, który to został określony przez ogólnopolskie media mianem „Sensacją w sali gimnastycznej”. Mowa rzecz jasna o awansie do najlepszej czwórki Pucharu Polski. Wtedy rywalem Stali były Azoty Puławy, a tym razem do Mielca przyjechała Gwardia Opole.

Początek spotkania był niezwykle wyrównany i dopiero w 15. minucie po bramce Adriana Wojkowskiego Stal wyszła na dwubramkowe prowadzenie 8:6. W dalszej części spotkania „Biało-Niebiescy” nadal dominowali, a fenomenalne zawody w bramce rozgrywał ponownie Tomasz Wiśniewski. Z rzutów karnych nie mylił się Rafał Krupa, zaś gwarancją kolejnych bramek byli Wiktor Kawka, Jakub Ćwięka i Adrian Wojkowski. To głównie dzięki tej piątce mielczanie w 23. minucie prowadzili 12:8. Końcówka należała jednak do Gwardii, która wykorzystała grę w przewadze oraz błędy popełniane przez gospodarzy, i to podopieczni Rafała Kuptela prowadzili po pierwszej odsłonie 15:14.

Drugie 30. minut zapowiadało się niezwykle emocjonująco, i kibice zebrani przy ulicy Grunwaldzkiej na pewno się nie zawiedli, gdyż walka na boisku przybrała na sile. Efektem tego były rzecz jasna dwuminutowe wykluczenia oraz bezpośrednia czerwona kartka dla Jakuba Kłody. Niestety był to kolejny cios kadrowy dla mielczan, którzy do tego spotkania przystąpili bez Rudolfa Cuzicia, Michała Chodary i Piotra Krępy. Opolanie z upływem minut nabierali wiatru w żagle, a bramkę Stali niemiłosiernie bombardowali Przemysław Zadura i Antoni Łangowski, dzięki czemu przewaga gości kilkukrotnie sięgała pięciu trafień. Waleczna i zdeterminowana Stal jednak nie odpuszczała i to ona lepiej rozegrała końcówkę. Niestety czasu wystarczyło tylko na zniwelowanie strat i to Gwardia wygrywając 36:33 awansowała do półfinału Pucharu Polski.

SPR Stal Mielec – KPR Gwardia Opole 33:36 (14:15)

SPR Stal: Wiśniewski, Lipka – Wilk 1, Janyst 2, Skuciński, Rusin, Mochocki 2, Kłoda, Sarajlić 6, Basiak 1, Kawka 5, Wojkowski 5, Krupa 6, Ćwięka 5