Gwardia na drodze Stali do półfinału Pucharu Polski!

0
139

Już w najbliższą środę mieleccy szczypiorniści wybiegną na parkiet, aby walczyć o awans do półfinału Pucharu Polski. Rywalem „Czeczeńców” będzie Gwardia Opole, a spotkanie rozstrzygające o awansie rozegrane zostanie w Mielcu.

13. grudnia w ramach 15. kolejki Gwardia również zawitała do Mielca, wtedy lepsi okazali się gospodarze zwyciężając 40:38. Tym razem o triumf będzie jednak jeszcze trudniej, gdyż do składu Opolan powrócili kontuzjowani zawodnicy. Podopieczni Rafała Kuptela swoją dobrą dyspozycję potwierdzają w lidze, gdzie z dorobkiem 49. punktów zajmują trzecią pozycję w grupie pomarańczowej.

Stal po nieudanym początku roku zaczęła w końcu zwyciężać, tak oto odnosząc już trzy triumfy z rzędu. Niestety mielczan nie opuszczają również kontuzje o czym w Piotrkowie Trybunalskim przekonał się Piotr Krępa. Po „dmumeczu” z Meblami poobijani są również inni zawodnicy, lecz pomimo tego możemy być pewni, że w środę „Biało-Niebiescy” wyjdą na parkiet z zamiarem zwycięstwa i powtórzenia sukcesu sprzed dwóch lat, kiedy to sensacyjnie znaleźli się w najlepszej czwórce Pucharu Polski!

1/4 Pucharu Polski: SPR Stal Mielec – Gwardia Opole, 14.03.2018, godz. 18:00, hala sportowa przy ulicy Grunwaldzkiej 7.