Arcytrudne zadanie w Zabrzu

0
139

Początek roku dla podopiecznych Krzysztofa Lipki i Tomasza Sondeja jest bardzo trudny, gdyż mielczanie ponieśli już sześć porażek z rzędu, a przecież jeszcze nie tak dawno zachwycali kibiców swoją grą. „Biało-Niebiescy” broni jednak nie składają i zapowiadają walkę, lecz przed nimi bardzo trudne zadanie, gdyż już w sobotę w Zabrzu zagrają z tamtejszym Górnikiem.

Zabrzanie to zdecydowana rewelacja tegorocznych rozgrywek, gdyż po objęciu sterów przez Rastislava Trtika, Rafał Gliński i spółka stali się bardzo poważnymi kandydatami do medalu. W pojedynkach z bezpośrednim rywalem – Azotami Puławy Górnik raz zwyciężał i raz musiał uznać wyższość Azotów. Bez echa nie może również przejść spotkanie z ostatniej serii, gdzie Zabrzanie na własnym parkiecie podejmowali Mistrza Polski – PGE VIVE Kielce. Starcie to przysporzyło wszystkim kibicom wiele emocji, a wynik 28:37 nie odzwierciedla tego co działo się na parkiecie.

Stal w ostatnich tygodniach niewątpliwie jest w dołku. Mieleccy szczypiorniści w rundzie rewanżowej PGNiG Superligi musieli już uznać wyższość Azotów Puławy (26:31), KPR-u Legionowo (23:31), MKS-u Kalisz (29:34), Zagłębia Lubin (26:33), MMTS-u Kwidzyn (32:38) i Wybrzeża Gdańsk (26:28). Rezultaty te wyraźnie skomplikowały sytuację Stali w tabeli grupy pomarańczowej. W tej jednak nic nie jest jeszcze jasne i „Czeczeńcy” nadal mają bardzo realne szanse na udział w play-offach, które mogą być przepustką do upragnionej rundy finałowej!

NMC Górnik Zabrze – SPR Stal Mielec 24.02.2018, godz. 18:30, Hala „Pogoń” ul. Wolności 406, Zabrze