Zrobić to ponownie!

0
151

30. listopada 2016. Osłabiona Stal pojechała do Kwidzyna podłamana przegraną z Zagłębiem Lubin 23:28, a skazywani na pożarcie „Czeczeńcy” rozegrali mecz, który przez wielu został uznany za „spotkanie sezonu.” Mielczanie dzięki heroicznej walce odnieśli zwycięstwo 26:25, a bramka Michała Chodary oraz świetny występ Michała Wypycha na długo zapadły w pamięci kibiców.

7. października 2017. Stal po porażkach z MKS-em Kalisz (27:30), PGE VIVE Kielce (22:39) i Zagłębiem Lubin (28:40) podejmuje na własnym parkiecie MMTS Kwidzyn. Mielczanie ponownie zachwycają swoją grą i triumfują 37:32, co było początkiem serii zwycięstw, gdyż podopieczni Krzysztofa Lipki i Tomasza Sondeja w kolejnych tygodniach pokonali Wybrzeże Gdańsk (33:25) i Meble Wójcik Elbląg (36:20).

10. lutego 2018. Stal po czterech porażkach z rzędu jedzie do Kwidzyna…
Początek roku zdecydowanie nie układa się po myśli „Biało-Niebieskich”, którzy w pierwszej części sezonu zachwycali swoją grą i rundę kończyli na trzecim miejscu w grupie pomarańczowej. Mielczanie niewątpliwie są w dołku, lecz historia pokazuje, że spotkania z MMTS-em zawsze były dla „Czeczeńców” czymś więcej niż meczem i to właśnie w tych pojedynkach potrafili wspiąć się na wyżyny swoich możliwości nawet wtedy, gdy wydawało się, że to niemożliwe.

MMTS w nowym roku mierzył się już z PGE VIVE Kielce (24:37), Spójnią Gdynia (32:22) i Chrobrym Głogów, z którym przegrał 28:31. Zdecydowanie sporym problemem dla trenera Macieja Mroczkowskiego jest brak Michała Szpery, Ignacego Bąka i Pawła Gendy, którzy w przerwie zimowej opuścili klub. Pomimo to w szeregach kwidzynian nadal występuje wielu znakomitych zawodników.

W sobotę na parkiet wybiegną więc zespoły borykające się z różnymi problemami. Mimo to możemy być pewni, że emocji nie zabraknie, gdyż Stal i MMTS na przestrzeni ostatnich lat zdołały nas już do tego przyzwyczaić!

MMTS Kwidzyn – SPR Stal Mielec, 10.02.1018, godz. 17:00, hala przy ulicy Wiejskiej 1A, Kwidzyn.