Z Zagłębiem Lubin o pierwsze punkty w nowym roku!

0
112

Już w najbliższą sobotę podopieczni Krzysztofa Lipki i Tomasza Sondeja podejmą Zagłębie Lubin z którym mają rachunki do wyrównania, gdyż w pierwszej części sezonu to „Miedziowi” okazali się lepsi wygrywając aż 40:28.

Lubinianie w obecnym sezonie pokonali już MKS Kalisz, Meble Wójcik Elbląg, Spójnię Gdynia, Pogoń Szczecin, Stal i dwukrotnie KPR Legionowo. W grupie granatowej podopieczni Bartosza Jaszki plasują się na piątej pozycji z 23. punktami na koncie. Dorobek ten prawdopodobnie już na półmetku sezonu zapewnił Zagłębiu pewne miejsce w barażach o play-offy. Jest to oczywiście spowodowane różnicą punktową jaka dzieli zespoły w tejże grupie.

O wiele ciekawiej jest za to w grupie pomarańczowej, gdzie o trzecie miejsce i bezpośredni awans walczy aż pięć zespołów: Gwardia Opole, MKS Kalisz, Piotrkowianin, Wybrzeże Gdańsk i Stal Mielec. Zespoły te dzieli zaledwie kilka oczekw, a o dynamicznej sytuacji w grupie niech najlepiej świadczy fakt, iż zajmująca na półmetku sezonu trzecie miejsce Stal, obecnie plasuje się na szóstej pozycji. Jest to oczywiście spowodowane również niezbyt udanym początkiem roku w wykonaniu „Biało-Niebieskich” którzy przegrali trzy mecze z rzędu, kolejno z Azotami Puławy (26:31), KPR-em Legionowo (23:31) i MKS-em Kalisz (29:34).
Spotkanie z Zagłębiem będzie więc dla mielczan starciem o przełamanie i bezcenne 3. punkty, które w kontekście ostatecznych rozstrzygnięć w grupie pomarańczowej mogą okazać się bezcenne.

20. seria PGNiG Superligi: SPR Stal Mielec – Zagłębie Lubin, 03.02.2018, godz. 18:00, hala przy ulicy Grunwaldzkiej 7, Mielec.