Pewny awans do 1/8 Pucharu Polski!

0
137

W 1/16 Pucharu Polski 1-ligowe KSSPR Końskie podejmowało na własnym parkiecie Superligową SPR Stal Mielec. Faworytem bez wątpienia byli więc mielczanie, choć w Pucharze Polski już niejednokrotnie zdarzały się niespodzianki, o których podopieczni Krzysztofa Lipki i Tomasza Sondeja musieli pamiętać.

Wynik spotkania otworzył Sebastian Smołuch, lecz bardzo szybko odpowiedział mu Matej Sarajlić, który rozgrywał wyśmienite zawody zdobywając 11. bramek i zostając całkiem zasłużenie MVP spotkania.
Mielczanie z minuty na minutę coraz bardziej zaznaczali swoją przewagę na parkiecie, a szansę w dłuższym wymiarze czasowym zgodnie z oczekiwaniami otrzymali min. Dawid Rusin, Jakub Ćwięka, czy też Hubert Skuciński.
Pierwsza odsłona kończyła się przy prowadzeniu gości 17:13.

Drugą połowę znacznie lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy zdobyli trzy bramki z rzędu „dochodząc” Stal na jedną bramkę. Krzysztof Lipka zmuszony był wziąć czas, a po jego zakończeniu gospodarze przez jeszcze kilka minut zdołali stawiać opór. „Biało-Niebiescy” szybko go jednak złamali i zaczęli powiększać swoją przewagę, która po 60. minutach osiągnęła 10. bramek. Tym samym mielecka Stal pewnie awansowała do 1/8 Pucharu Polski zwyciężając z KSSPR Końskie 35:25.

KSSPR Końskie – SPR Stal Mielec 25:35 (13:17)

KSSPR: Napierała, Woś 3, Jakubowski 2, Świercz, Pilarski, Wnuk, Telka 4, Gębski 1, Matyjasik 5, Mastelarz 5, Szot, Słoicki, Napierała, Gasin 4, Smołuch 1.

SPR Stal: Wisniewski, Lipka – Wilk 3, Krępa 1, Janyst 6, Skuciński 3, Rusin, Mochocki 1, Kłoda, Sarajlić 11, Basiak, Kawka, Wojkowski 3, Krupa 1, Ćwięka 6.