Piotrkowianin i Sokol Nove Veseli lepsze w sparingach

0
163

W dniach 5. i 6. stycznia podopieczni Krzysztofa Lipki i Tomasza Sondeja wybrali się do Piotrkowa Trybunalskiego w celu rozegrania dwóch meczów sparingowych kolejno z czeskim TJ Sokol Nove Veseli oraz z Piotrkowianinem.

W piątkowym spotkaniu z sąsiadami zza naszej południowej granicy od początku dominowała Stal, a trenerzy pomimo nieobecności Adriana Wojkowskiego, Rudolfa Cuzicia i Michała Wypycha mięli tę wygodę, że co 15. minut mogli wymienić cały skład i konsekwentnie z tego korzystali. Po pierwszej połowie mielczanie prowadzili 16:14, lecz w drugiej dały się we znaki ciężkie treningi, które nieodłącznie towarzyszyły „Czeczeńcom” przez ostatnie dni, a czeski zespół skrzętnie to wykorzystał wygrywając ostatecznie 32:29.

SPR Stal Mielec – TJ Sokol Nove Veseli 29:32 (16:14)

SPR Stal: Lipka, Wiśniewski – Wilk 1, Krępa 6, Janyst 5, Skuciński 1, Rusin 1, Mochocki 4, Kłoda 1, Sarajlić 5, Basiak, Kawka 2, Chodara 1, Cuzić, Krupa 1, Ćwięka 1.

TJ Sokol: Simioncek, Studeny – Skalicky 2, Vesely 2, Zivojinović 3, Bartunek 2, Melichar 5, Sekulić 5, Stohanzl, Schams 1, Sterba 2, Chosik 5/3, Ptacnik 5.

 

Następnego dnia na godzinę 14:00 zaplanowany został sparing z Piotrkowianinem, z czego Krzysztof Lipka i Tomasz Sondej byli zadowoleni, gdyż jest to zbliżona godzina do tej, o której już 21. stycznia „Biało-Niebiescy” zagrają w Legionowie.
Scenariusz podobnie jak dzień wcześniej powtórzył się i ponownie to Stal była stroną dominującą prowadząc po pierwszych 30. minutach 16:15.
W drugiej odsłonie mielczanie tylko powiększali swoja przewagę, aby ostatecznie w 45. minucie wyjść na cztero bramkowe prowadzenie. Z godnie z przyjętą strategią w tym samym momencie na boisko weszła druga „siódemka”, po czym Piotrkowianin bardzo szybko odrobił straty, a następnie powiększał swoją przewagę. Krzysztof Lipka i Tomasz Sondej widząc to nie reagowali zmianami, gdyż najważniejszy nie był wynik, a szansa gry dla wszystkich zawodników w podobnym wymiarze czasowym. Ostatecznie Piotrkowianin zwyciężył 36:30.

Piotrkowianin Piotrków Tryb. – SPR Stal Mielec 36:30 (15:16)

Piotrkowianin: Schodowski, Procho, Pyrka – Mróz 7, Urbański 5, Iskra, Kaźmierczak, Swat 6/1, Góralski 8, Surosz 2, Pożarek 1, Achruk, Tórz 2, Pacześny 3, Rutkowski 2.

SPR Stal: Wiśniewski, Lipka – Wilk 2, Krępa 5, Janyst 4/1, Skuciński 3, Rusin 2, Mochocki 1/1, Kłoda 3, Sarajlić 1, Basiak 1, Kawka 3/1, Chodara 2, Cuzić, Krupa 2, Ćwięka 1.