Tomasz Mochocki w siódemce kolejki!

0
175

9. bramek w tym ta ostatnia w ostatnich sekundach oraz 100% skuteczności w rzutach karnych. Po takim meczu z Pogonią Szczecin nie mogło być inaczej i Tomasz Mochocki został wybrany do najlepszej siódemki 14. serii gier!

Redakcja „SportoweFakty” tak uzasadniła swój wybór: „Rzadko najlepszym prawym rozgrywającym uznajemy zawodnika praworęcznego. Właściwie nigdy. W przypadku Mochockiego nie mieliśmy wątpliwości. O tym, że odnajduje się na tej stronie, wiedzą wszyscy w lidze. Pewnym zaskoczeniem była jego skuteczność w Szczecinie. Podobnie jak Adamuszek, został zaszufladkowany jako obrońca, a przecież zbliża się do 1000 bramek w Superlidze.
Na parkiecie Pogoni szalał jak za najlepszych lat. Trafiał z każdej pozycji, bezkompromisowo wchodził w obronę. Gdy nie szło podstawowym egzekutorom, zabrał się za wykonywanie karnych i nie pomylił się ani razu (4/4). Bez jego dziewięciu bramek Stal nie wywiozłaby punktów ze Szczecina, zwłaszcza że to Mochocki na pięć sekund przed końcem doprowadził do serii rzutów karnych – w niej także wytrzymał próbę nerwów.”

Całe zestawienie możecie zobaczyć tutaj: https://sportowefakty.wp.pl/pilka-reczna/726559/w-gorniku-sila-siodemka-14-kolejki-pgnig-superligi

Gratulacje „Mocho” i oby tak dalej!