Z Gwardią o trzecie miejsce w grupie!

0
135

Już w najbliższą środę SPR Stal Mielec zakończy ligowy maraton składający się z trzech spotkań w zaledwie tydzień. Do tej pory „Czeczeńcy” po dwóch meczach z Chrobrym Głogów i Pogonią Szczecin mają na swoim koncie dwa zwycięstwa, w związku z czym starcie z Gwardią będzie bezpośrednim pojedynkiem o trzecie miejsce w grupie pomarańczowej!

Opolanie w obecnym sezonie jeszcze nie tak dawno musieli łączyć spotkania w eliminacjach do pucharu EHF z występami na ligowych parkietach. O ile w europejskich rozgrywkach Gwardia musiała uznać wyższość słoweńskiego RD Koper i nie awansowała ostatecznie do fazy grupowej, o tyle w lidze radzi sobie bardzo dobrze. Podopieczni Rafała Kuptela w pokonanym polu pozostawili już Piotrkowianina, Meble Wójcik Elbląg, Wybrzeże Gdańsk, Spójnie Gdynia, Chrobrego Głogów oraz MKS Kalisz. W ostatnich zwycięstwach bardzo duży udział miał nasz były zawodnik – Sergei Dementev, który bez wątpienia również w środę będzie bombardował mielecką bramkę swoimi atomowymi rzutami.

Przed sezonem trenerzy jak i zawodnicy Stali powtarzali, że w tym roku będą chcieli zagrać w play-offach i tym razem zrobią wszystko, aby przebrnąć przez baraże, w których w zeszłym sezonie lepszy okazał się Górnik Zabrze. Zapowiedzi te zdecydowanie nie były na wyrost, gdyż mielczanie osiąganymi przez siebie wynikami zaskoczyli wielu, tym samym bardzo poważnie włączając się w walkę nie tylko o baraże, ale i miejsce dające bezpośredni awans do fazy play-off, które obecnie zajmuje własnie Gwardia.

„Biało-Niebiescy” do środowego spotkania przystąpią bardzo podbudowani triumfami nad Chrobrym Głogów (29:17) oraz nad Pogonią Szczecin z którą do przerwy przegrywali już 20:13, by ostatecznie odnieść zwycięstwo w rzutach karnych, i tym samym udowodnić, że dla tego zespołu nie ma rzeczy niemożliwych!
Gwardia jednak posiadać będzie bardzo spory handicap, otóż opolanie w środę nie grali żadnego meczu, gdyż spotkanie z Zagłębiem Lubin przełożyli na luty. Mimo to możemy być pewni tego, że „Czeczeńcy” niesieni dopingiem swoich kibiców zapomną o dalekiej i meczącej podróży do Szczecina i zrobią wszystko, aby punkty zostały w Mielcu!

SPR Stal Mielec – Gwardia Opole, 13.12.2017, godz. 18:00, Mielec, hala przy ulicy Grunwaldzkiej 7, Mielec