Czas na Górnik, zabrzanie w tym sezonie przegrali tylko raz!

0
152

Już w najbliższy piątek mieleccy szczypiorniści staną przed arcytrudnym zadaniem, gdyż na Podkarpacie przyjedzie Górnik Zabrze, który w obecnym sezonie przegrał tylko raz, kiedy to górą było PGE VIVE Kielce wygrywając 33:20.

Po zakończeniu poprzedniego sezonu świetnie nam znanego Ryszarda Skutnika na ławce trenerskiej w Zabrzu zastąpił Rastislav Trtik, który również nie powinien być obcy dla mieleckich kibiców, gdyż nie tak dawno jako szkoleniowiec Tatrana Presov brał udział w Memoriale im. Antoniego Weryńskiego.
Zmiana ta jak dotąd pozytywnie wpłynęła na naszych najbliższych rywali, którzy od początku rozgrywek zadziwiają bardzo dobrą, jak i stabilną formą. Na uwagę bez wątpienia zasługuje zwycięstwo 36:34 nad Azotami Puławy oraz wysoki triumf nad Gwardią Opole 36:23.
W ostatniej kolejce Rafał Gliński i spółka nie mięli jednak łatwej przeprawy, gdyż trudne warunki u siebie postawił Piotrkowianin. Ostatecznie to jednak szczypiorniści z województwa śląskiego wyszli górą z tej potyczki wygrywając 28:26.

Stal w ostatnich tygodniach również na swoje wyniki nie może narzekać, gdyż w pokonanym polu podopieczni Krzysztofa Lipki i Tomasza Sondeja zostawili MMTS Kwidzyn (37:32), Wybrzeże Gdańsk (33:25), Meble Wójcik Elbląg (36:20) oraz w ostatniej kolejce Spójnię Gdynia (35:31).
Niestety dość pechowo dla mielczan zakończył się mecz z Piotrkowianinem w 9.serii, który „Biało-Niebiescy” przegrali w ostatnich sekundach najpierw rzucając w poprzeczkę, a następnie pozwalając zdobyć gościom zwycięską bramkę na 29:28.
„Czeczeńcy” potrafili jednak się podnieść już w następnej kolejce i po trudnym spotkaniu w Gdyni wyprowadzili zabójczy cios w samej końcówce zdobywając osiem bramek i tracąc tylko jedną. Tym samym Stal wygrała ze Spójnią 35:31 i zrównała się z punktami ze znajdującym się na czwartym miejscu w grupie Piotrkowianinem.

W piątek faworytem zdecydowanie będą jednak goście, lecz jak mówi Tomasz Sondej – Walczyć będziemy z całych sił, a wtedy wszystko się może zdarzyć – zakończył.

11. seria: SPR Stal Mielec – NMC Górnik Zabrze, 24.11.2017, godz. 18:00, jala przy ulicy Grunwaldzkiej 7, Mielec.