Piotrkowianin wygrywa jedną bramką i przerywa zwycięską serię Stali!

0
132

Równo rok temu, również 11 Listopada SPR Stal Mielec podejmowała Piotrkowianin Piotrków Trybunalski. Wtedy górą byli mielczanie, lecz tym razem to podopieczni Dmytro Zinchuka dopisali na swoje konto bezcenne punkty wygrywając 29:28.

Przed meczem trudno wskazać było faworyta i zgodnie z oczekiwaniami spotkanie było bardzo wyrównane od samego początku, choć po trafieniach Rudolfa Cuzicia i Łukasza Janysta to gospodarze prowadzili 2:0.

Media pojedynek ten określały mianem bezpośredniej rywalizacji – Marcina Schodowskiego oraz  Krzysztofa Lipki i nie pomyliły się.  Obaj bramkarze od pierwszych sekund zamurowali bramki kradnąc show zawodnikom z pola.

Po 30. minutach minimalnie lepsi okazali się mielczanie, lecz wynik 13:12 był tylko oznaką jeszcze większych emocji w drugiej odsłonie.

W tej bramki padały na przemian aż do 40 minuty, lecz wtedy w „biało-niebieskie” szeregi powróciło fatum rzutów karnych. Stal w całym spotkaniu nie wykorzystała ich aż czterech, a co gorsza wszystkie podyktowane były przy wyniku remisowym. Marcin Schodowski stanął jednak na wysokości zadania i po świetnym meczu w jego wykonaniu zasłużenie zgarnął nagrodę MVP, a jego Piotrkowianin zwyciężył 29:28 i zgarnął 4. punkty.

SPR Stal Mielec – Piotrkowianin Piotrków Tryb. 28:29 (13:12)

SPR Stal: Wilk 1, Krępa 1, Janyst 1, Wypych, Skuciński, Mochocki 4, Kłoda, Sarajlić 1, Kawka 6, Wiśniewski, Chodara, Lipka, Cuzić 5, Wojkowski 3, Krupa 6, Ćwięka.

Piotrkowianin: Mróz 1, Woynowski 5, Iskra 2, Procho, Kaźmierczak, Swat 6, Góralski 4, Surosz 2, Andreou 2, Pozarek, Achruk 1, Schodowski, Makowiejew, Tórz 4, Pacześny 2, Rutkowski.