Déjà vu. Stal podejmuje Piotrkowianina 11 Listopada!

0
119

Już 11. listopada w święto odzyskania przez Polskę Niepodległości podopieczni Krzysztofa Lipki i Tomasza Sondeja zawalczą o kolejne ligowe punkty. Rywalem będzie Piotrkowianin Piotrków Trybunalski. Co ciekawe dokładnie rok temu, również w ten szczególny dla Polaków dzień mielczanie mierzyli się w lidze z…Piotrkowianinem! Stal zwyciężyła wtedy 31:25 i nie mamy nic przeciwko, aby podobnie było i tym razem!

Oba zespoły znają się bardzo dobrze, gdyż w ostatnich miesiącach mierzyły się ze sobą pięciokrotnie. Dwa razy w lidze, raz w Pucharze PGNiG Superligi oraz dwukrotnie w spotkaniach sparingowych. Dotychczasowy bilans jest bardzo wyrównany, gdyż dwa razy zwyciężała Stal, dwukrotnie Piotrkowianin oraz raz padł remis. Co ciekawe obydwa zwycięstwa Stal odniosła w lidze, co wydaje się dobrym prognostykiem przed sobotnim starciem, którego stawką będą aż 4. punkty!

Piotrkowianin w tym sezonie spisuje się bardzo dobrze, choć podopiecznych Dmytro Zinchuka niemiłosiernie prześladują rzuty karne, w których piotrkowscy zawodnicy dwukrotnie okazywali się gorsi kolejno od Azotów Puławy i KPR-u Legionowo. Pomimo tego nasz sobotni rywal ma na swoim koncie już 12 punktów i w tabeli grupy pomarańczowej plasuje się tuż za Stalą.

Mielczanie zaś po złym początku sezonu złapali wiatr w żagle i nie zamierzają się zatrzymywać. Po trzech imponujących zwycięstwach z rzędu nad MMTS-em Kwidzyn (37:22), Wybrzeżem Gdańsk (33:25) i Meblami Wójcik Elbląg (36:20) „Biało-Niebiescy” chcą pójść za ciosem, tym bardziej, że zwycięstwo pozwoliłoby mielczanom umocnić się na trzecim miejscu w swojej grupie, które jeszcze nie tak dawno wydawało się nieosiągalne.

Oba zespoły na twitterze postanowiły dodać nieco smaczku tej rywalizacji i ustaliły, że przegrany umieści na swoich social mediach wpis przygotowany przez drużynę zwycięską.

Jako, że mecz rozgrywany jest w święto odzyskania przez Polskę Niepodległości dla kibiców zorganizowany został pewien konkurs. Każdy z fanów, który będzie miał na sobie białą lub czerwoną koszulkę/bluzę otrzyma przy wejściu do hali jeden los. Kibice, którzy przyniosą zaś biało-czerwony szalik takich losów otrzymają dwa. W przerwie spotkania wylosowany zostanie szczęśliwiec, który otrzyma oryginalną koszulkę SPR Stal Mielec firmy Kempa podpisaną przez całą drużynę.

Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie, a przede wszystkim pojawienia się w hali, gdyż mecz ten zdecydowanie toczy się o coś więcej niż „tylko” cztery punkty!

SPR Stal Mielec – Piotrkowianin Piotrków Trybunalski, 11.11.2017, godz. 18:00, hala sportowa przy ul. Grunwaldzkiej 7, Mielec