Stal zachwyciła po raz trzeci z rzędu!

0
139

SPR Stal Mielec – MMTS Kwidzyn 37:32, SPR Stal Mielec – Wybrzeże Gdańsk 33:25. Po dwóch wyśmienitych meczach, podopiecznych Krzysztofa Lipki i Tomasza Sondeja czekał daleki wyjazd do Elbląga. Jak się okazało poprzednie wyniki nie były przypadkowe, gdyż „Czeczeńcy” pokonali Meble Wojcik 36:20 i tym samym odnieśli pierwsze wyjazdowe zwycięstwo w tym sezonie!

Początek meczu należał jednak do bramkarzy, gdyż pierwsza bramka w spotkaniu padła dopiero w 4. minucie. Jej autorem był nie kto inny jak Wiktor Kawka. Na 2:0 podwyższył ponownie Kawka, a na 3:0 dla odmiany trafił Wiktor…Kawka.
Stal bardzo szybko objęła, wiec prowadzenie, a w 9. minucie tablica pokazywała już rezultat 5:1 dla gości. Duża w tym zasługa świetnie dysponowanego tego dnia Łukasza Janysta oraz (ponownie) Krzysztofa Lipki.
Ostatecznie „Biało-Niebiescy” schodzili do szatni prowadząc 20:12 i już wtedy wiedzieli, że tego zwycięstwa z rąk nie mogą wypuścić.

I nie wypuścili! Drugie 30. minut to dalsza część koncertu mieleckiego zespołu. Zaledwie pięć minut po zmianie stron Stal prowadziła już 24:13! Gospodarze doszli do głosu tylko raz, kiedy to potrafili zdobyć trzy bramki z rzędu. Wtedy jednak w 41. minucie czerwoną kartką wynikającą z gradacji kar ukarany został Bartosz Janiszewski. To pozwoliło mielczanom już piętnaście minut przed końcem prowadzić 30:15.
Koniec końców spotkanie zakończyło się wygraną Stali 36:20, a „Czeczeńcy” potwierdzili, że ostatnie wyniki to nie dzieło przypadku, dzięki czemu awansowali na 3. miejsce w grupie pomarańczowej!

Meble Wójcik Elbląg – SPR Stal Mielec 20:36 (12:20)

Meble: Fiodor, Ram – Koper 4, Kupiec 4, Moryń 4, Janiszewski 2, Nowakowski 2, Olszewski 2, Adamczak 1, Netz 1, Załuski, Lachowicz, Miedziński, Szopa
Karne: 1/2
Kary: 16 minut (Janiszewski – 6 min., Kupiec, Nowakowski – po 4 min., Adamczak – 2 min.)

Stal: Lipka, Wiśniewski – Janyst 7, Kawka 5, Mochocki 4, Cuzic 4, Krupa 4, Krępa 3, Ćwięka 2, Wypych 2, Sarajlić 2, Wilk 1, Chodara 1, Wojkowski 1, Kłoda, Rusin
Karne: 4/5
Kary: 10 minut (Krępa, Kłoda, Sarajlić, Kawka, Wojkowski – po 2 min.)