Krzysztof Lipka i Wiktor Kawka w siódemce kolejki!

0
162

Drugi mecz i po raz drugi z rzędu Wiktor Kawka znalazł się w siódemce kolejki, a co najważniejsze w zestawieniu nie jest sam, gdyż towarzyszy mu Krzysztof Lipka, który wręcz zatrzymał Wybrzeże Gdańsk.

 

Portal SportoweFakty.pl tak uzasadnił swoje wybory:

Krzysztof Lipka: „Człowiek nie do zastąpienia w Mielcu. Im starszy, tym lepszy. Jako grający trener wszedł na bardzo wysoki poziom, choć przecież wcześniej także potrafił wygrać Stali mecz. Kandydaturę blisko 40-letniego golkipera niemal co kolejkę rozpatruje się w kontekście najlepszej siódemki. Z Wybrzeżem Gdańsk odbił 15 piłek, kilka dzięki doświadczeniu zdobytemu na parkietach Superligi, m.in. w czterech sytuacjach sam na sam z Piotrem Papajem. Skrzydłowy z Trójmiasta ani razu nie znalazł na niego sposobu. Lipka zakończył mecz z 38 proc. skutecznością, a Stal wygrała drugie spotkanie z rzędu (33:25)”.

Wiktor Kawka: „Siedem bramek z Wybrzeżem, pewne zwycięstwo 33:25, a Kawka i tak odczuwał niedosyt po spotkaniu. Strach pomyśleć, z jakim dorobkiem zakończy mecz, gdy zagra na miarę swoich oczekiwań.
Nadzieja Stali odzyskała pewność po zeszłorocznym zerwaniu więzadeł w kolanie i spisuje się nawet lepiej, niż w przedsezonowych sparingach, które były tylko przystawką przed ligą. W siódemce po raz drugi z rzędu. Dzięki 18 golom w dwóch kolejkach zanotował ogromny awans w klasyfikacji strzelców i jest już czwarty”.

Panowie, gratulujemy i liczymy na powtórkę dziś w Elblągu!

Całe zestawienie możecie zobaczyć tutaj: https://sportowefakty.wp.pl/pilka-reczna/716843/siodemka-7-kolejki-pgnig-superligi