Kolejny wielki mecz Stali!

0
128

Czeczeńcy niesieni głośnym dopingiem swoich kibiców pewnie pokonali Wybrzeże Gdańsk. Kibice w Mielcu obejrzeli bardzo ofensywne i widowiskowe spotkanie.

W ramach 7. serii spotkań Superligi Mężczyzn do Mielca przyjechał zespół Wybrzeża Gdańsk. Mielczanie byli zdeterminowani, aby po zeszłotygodniowym wysokim zwycięstwie z MMTSem Kwidzyn ponownie pójść za ciosem i zgarnąć komplet punktów. Warto zwrócić uwagę, że Stal i Wybrzeże to zespoły z Grupy Pomarańczowej, a stawką meczu były aż cztery punkty.

Pierwszą bramkę w meczu zdobył Wiktor Kawka (zawodnik szóstej kolejki spotkań). Obie drużyny od początku prezentowały bardzo twardą i szybką piłkę ręczną. Od pierwszych sekund niemalże „cuda” w bramce Stali wyczyniał Krzysztof Lipka. Odbijał nie tylko rzuty z drugiej linii, ale także sytuacje sam na sam. W 18. minucie spotkania Wybrzeże objęło prowadzenie 9:6. Mielczanie mieli ogromne problemy ze sforsowaniem obroni gości, którzy z zimną krwią wykorzystywali wszystkie pojawiające się okazje do powiększania przewagi (25 min. 12:8). Czeczeńcy jednak nie odpuszczali i zdołali zmniejszyć straty. W ostatnich sekundach pierwszej połowy mielczanie mieli szanse nawet na remis, ale kontrataku nie wykorzystał Rafał Krupa. Po pierwszych trzydziestu minutach Wybrzeże Gdańsk prowadziło 13:12.

W drugiej połowie w Stali pierwsze skrzypce grał Wiktor Kawka, którzy nie tylko rzucał ale i skutecznie asystował. W 39 min. Stal zdobyła trzy bramki pod rząd i objęła prowadzenie 19:16. Gra obu drużyn miała charakter ultraofensywny. Zarówno Stal jak i Wybrzeże koncentrowały się na ataku, trochę zapominając o obronie. Tempo meczu stało na niezwykle wysokim poziomie, gra błyskawicznie przenosiła się z jednej połowy na drugą. W 54. minucie Stal zwiększyła prowadzenie do sześciu bramek po fenomenalnym lobie Krępy z koła (28:22). Mielczanie do końca kontrolowali przebieg spotkania, a w ostatnich sekundach jeszcze jedno trafienie dołożył Wiktor Kawka, który tym samym przypieczętował zwycięstwo swojego zespołu za cztery punkty. Ostatecznie Stal odniosła pewne zwycięstwo 33:25.

MVP spotkania: Krzysztof Lipka

SPR Stal Mielec – Wybrzeże Gdańsk 33:25 (12:13)

SPR Stal: Lipka, Wiśniewski – Kawka 7, Krępa 5, Krupa 4, Sarajlic 4, Chodara 3, Janyst 3, Wilk 3, Cuzic 2, Kłoda 1, Mochocki 1,Wypych.