Stal postawiła się Azotom na inaugurację sezonu!

0
161

Stal i Azoty były pierwszymi zespołami, które w sezonie 2017/2018 wybiegły na parkiety PGNiG Superligi. Ku zaskoczeniu wszystkich po pierwszej połowie prowadzili mielczanie. Druga odsłona zdecydowanie należała jednak do gospodarzy, którzy zwyciężyli 32:23.

Wynik spotkania otworzył Piotr Krępa zdobywając tym samym pierwszą bramkę w całej Superlidze! Kolejne minuty również należały do podopiecznych Krzysztofa Lipki i Tomasza Sondeja, którzy prowadzenie przez chwilę stracili dopiero w 12. minucie. Mimo to „Biało-Niebiescy” nadal stawiali dzielny opór, a bardzo duża w tym zasługa skutecznego Łukasza Janysta i świetnie broniącego Krzysztofa Lipki.
Ostatecznie po pierwszej połowie Stal prowadziła 14:13!

Niestety drugie 30. minut przebiegały już pod dyktando Azotów, które opór Stali złamały tuż po przerwie. Tym razem „katem” mielczan okazał się Wojciech Gumiński – bezbłędnie wykonywujący rzuty karne, jak i nie mylący się w sytuacjach ze skrzydła.
Po bardzo intensywnym początku w szeregach Stali odczuwalne było już zmęczenie, które nie pozwoliło na więcej. Ostatecznie brązowi medaliście zeszłorocznych rozgrywek zwyciężyli 32:23, lecz Stal pozostawiła po sobie bardzo dobre wrażenie!

KS Azoty Puławy – SPR Stal Mielec 32:23 (13:14)

Azoty: Bogdanow, Dupjacanec, Wiejak – Gumiński 11, Łyżwa 6, Prce 5, Seroka 3, Panić 2, Kowalczyk 2, Podsiadło 1, Jarosiewicz 1, Grzelak 1, Titow, Orzechowski, Jurecki, Kasprzak

SPR Stal: Lipka, Wiśniewski – Janyst 8, Wilk 4, Krępa 3, Mochocki 2, Cuzić 2, Ćwięka 2, Skuciński 1, Kawka 1, Kłoda, Basiak, Wojkowski