MŚ Juniorów: Polska 15. na świecie, Piotr Rybski z bramkami!

0
153

Nasza reprezentacja narodowa juniorów zajęła 15. miejsce w rozgrywanych w Gruzji Mistrzostwach Świata. W ostatnim meczu turnieju „Biało-Czerwoni” pokonali reprezentację Chile 33:30, a nasz wychowanek – Piotr Rybski do siatki rywali trafił w tym spotkaniu czterokrotnie!

Początek starcia należał do Biało-czerwonych, ale po dziesięciu minutach gra się wyrównała. Co więcej lekką przewagę wypracowali gracze z Ameryki Południowej, którzy zeszli na przerwę do szatni z dwubramkowym prowadzeniem (15:17).

Na szczęście druga odsłona przebiegała już pod dyktando zawodników Dariusza Tomaszewskiego. Polacy zniwelowali straty i ostatecznie pokonali Chilijczyków 33:30. Ostatnią bramkę dla polskiego zespołu w turnieju zdobył na sekundy przed końcem meczu skrzydłowy Patryk Mauer z rzutu karnego.

Polska: Pyrka (9/36 – 25 proc.), Bartosik (3/6 – 50 proc.) – Orpik 1, Gregułowski 2, Bulski, Klimków 3, Adamczyk 4, Dudkowski 8, Guziewicz 1, Jarosiewicz 1, Mauer 4 (1/1), Krysiak 4, Olkowski 1, Rybski 4
Karne: 1/1
Kary: 4 min. (Adamczyk oraz Bulski – po 2 min.)

Chile: Gonzalez (10/36 – 27,8 proc.), Valenzuela (1/8 – 12,5 proc.) – Avendano 2, Testa 3, Baumann 3, Morales 1, Gomez 3, Codina 8, Lopez 6, Correa, Vidal, Cabrera, Salgado 4
Karne: 0/0
Kary: 6 min. (Avendado, Testa oraz Correa – po 2 min.)

Sędziowali: Cristian Lemes Martines oraz Mathias Fabian Sosa Gordalina (Urugwaj)