Cuzić, Janyst, Kawka – mieleckie trio rozstrzelało tarnowian!

0
146

Środowym meczem z SPR-em Tarnów podopieczni Krzysztofa Lipki i Tomasza Sondeja rozpoczęli sparingowy maraton, w którym to w osiem dni rozegrają sześć spotkań. Na początek „Biało-Niebiescy” nie dali szans gościom z Tarnowa i zwyciężyli wysoko 41:29!

Już od samego początku w grze mielczan widać było sportową złość i chęć pokazania, że nieudany mecz w Puławach to tylko „wypadek przy pracy.”
Ciężar zdobywania bramek wziął na siebie nie kto inny, jak nasz kapitan – Łukasz Janyst, który do siatki rywali w tym meczu trafił łącznie 10. razy! Świetnie dysponowany był również Tomasz Wiśniewski popisujący się wieloma wspaniałymi interwencjami.
Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się pewnym prowadzeniem Stali 20:13!

Druga odsłona to dalsza część mieleckiego koncertu, a w rolę dyrygenta tym razem wcielił się Krzysztof Lipka notujący udane interwencje jedna po drugiej. W sukurs przyszedł mu rozgrywający swój najlepszy mecz w barwach Stali, zdobywca 7. bramek – Rudolf Cuzić. Sześc oraz pięć trafień dołożyli kolejno Wiktor Kawka i nasz wychowanek – Hubert Skuciński i już wiadome było, że Stal tego meczu nie przegra.
Na nic zdały się zrywy gości, którzy prowadzeni przez Daniela Dutke starali się walczyć do samego końca.
Tego późnego popołudnia to jednak „Czeczeńcy” okazali się lepsi zwyciężając 41:29!

 

SPR Stal Mielec – SPR PWSZ Tarnów 41:29 (20:13)
SPR Stal: Wilk 2, Krępa 3, Janyst 10, Mochocki, Rusin, Cuzić 7, Kłoda 1, Sarajlić 2, Skuciński 5, Basiak 1, Kawka 6, Wiśniewski, Chodara 1, Lipka, Krupa 3, Ćwięka.

SPR Tarnów: Sondowicz, Cichoń, Jastrząb , Dutka 7, Misiewicz 1, Kucharzyk 2, Jewuła 2, Sanek 2, Spieszny, Frycz, Kowalik 4, Wajda 2, Drobiecki 1, Bielamowicz, Niemiec, Mogielnicki 5, Kubisztal 3.

 

Już w najbliższy piątek meczem z ZTR-em Zaporoże o godzinie 18:00 mielczanie zainaugurują „V. Memoriał im. Antoniego Weryńskiego o Puchar Marszałka Województwa Podkarpackiego i Starosty Powiatu Mieleckiego”. Z tego miejsca serdecznie zapraszamy, wstęp jest oczywiście bezpłatny.