Zadecydowała bramka w ostatniej sekundzie

0
162

W ubiegły piątek nasi zawodnicy rozegrali swój drugi sparing przed nadchodzącym sezonem PGNiG Superligi. Rywalem podobnie jak tydzień temu był Piotrkowianin, lecz tym razem miejscem spotkania była hala „Relax” w Piotrkowie Trybunalskim.

Pierwsza połowa była bardzo wyrównana, a w mieleckich szeregach ciężar zdobywania bramek na swoje barki wzięli skrzydłowi, szczególnie Paweł Wilk, który do siatki rywali trafiał 8. razy.
Pod koniec pierwszej odsłony we znaki dały się jednak ciężkie treningi fizyczne, które nieprzerwanie towarzyszyły naszym zawodnikom przez ostanie kilkanaście dni, co wykorzystał Piotrkowianin.
schodząc do szatni przy prowadzeniu 17:13.

Drugie 30. minut to już zdecydowanie lepsza gra w obronie „Biało-Niebieskich”, co bardzo szybko pozwoliło wyrównać rezultat spotkania, a następnie wyjść na dwu bramkowe prowadzenie.
Podobnie jak kilka dni temu, tak i teraz szansę gry dostali wszyscy zawodnicy, a Krzysztof Lipka nie bał się w sporym wymiarze czasowym stawiać na wychowanków – Jakuba Ćwiękę, czy też Huberta Skucińskiego.
Ostatecznie druga potyczka obu zespołów w okresie przygotowawczym (pierwszy mecz 25:25) zakończyła się wygraną piotrkowian 31:30, a bramkę na wagę zwycięstwa równo z syreną rzucił Roman Pożarek.

Tuż po końcowym gwizdku obaj trenerzy podkreślali jednak, że wynik tego meczu, był tutaj sprawą drugorzędną, najważniejsze było danie szans wszystkim zawodnikom, i to udało się zrealizować.

W dalszej części okresu przygotowawczego ciężkie treningi fizyczne ustąpią miejsca jeszcze częstszym grą sparingowym, i tak oto już w najbliższą środę zagramy w Ostrowcu Świętokrzyskim z tamtejszym KSZO, aby już trzy dni później, w sobotę zameldować się w Puławach.

 

Piotrkowianin Piotrków Tryb. – SPR Stal Mielec: 31:30 (17:14)

Piotrkowianin: Schodowski, Procho – Kowalczyk 2, Mróz 1, Urbański, Woynowski 2, Kaźmierczak, Swat 7, Góralski 2, Szczepaniak 2, Nastaj 2/1, Pożarek 3, Achruk, Makowiejew 1, Tórz 2, Rutkowski 4/1, Surosz 3.

SPR Stal: Lipka, Wiśniewski – Krępa 1, Janyst 5/2, Mochocki 5, Sarajlić 3, Basiak 1, Skuciński 2, Chodara 1, Krupa 3, Ćwięka 1, Cuzić, Wilk 8/2.