65. lat piłki ręcznej w Mielcu!

0
145

Sezon ten będzie dla naszego klubu szczególny, gdyż dokładnie 65. lat temu w 1952 roku rozpoczęła się piękna historia mieleckiej piłki ręcznej, która trwa po dziś dzień.

Przez ten czas przeżywaliśmy wzloty i upadki. Sekcja piłki ręcznej znikała nawet z map mieleckiego sportu, lecz zawsze była obecna w sercach mieszkańców. Tak oto po ponownym jej zawiązaniu w 1963 roku rozpoczął się złoty okres szczypiorniaka w naszym mieście.
Zespół sukcesywnie piął się w górę, tym samym z biegiem czasu stając się czołową ekipą w naszym kraju, i tak oto w 1971 roku świętowaliśmy zdobycie Pucharu Polski, a cztery lata później Wicemistrzostwa Polski.

Na kolejne sukcesy przyszło nam czekać długi okres czasu, lecz wspomnienia z 2012 roku kiedy to na szyjach naszych zawodników zawisły brązowe medale wciąż pozostają żywe.
Bez wątpienia przez lata mielecką Stal charakteryzował charakter…”Czeczeński” charakter, który ponownie dał o sobie znać w najmniej oczekiwanym momencie, kiedy to kilkanaście miesięcy temu „Biało-Niebiescy” sensacyjnie eliminowali z Pucharu Polski Azoty Puławy, tym samym awansując do najlepszej czwórki turnieju.

Ten piękny jubileusz jest okazją do przypomnienia sobie historii mieleckiego szczypiorniaka, i tak oto jej skrawek w wersji fotograficznej możecie podziwiać na mieleckim rynku, aczkolwiek bądźcie pewni, że to jeszcze nie koniec, gdyż z tej okazji szykujemy sporą niespodziankę, lecz o jej szczegółach poinformujemy niebawem.

Dziękujemy, że byliście z nami przez te wszystkie lata i jesteście dalej. Mimo, że się starzejemy czujemy się coraz młodziej gotowi do działania i pisania kolejnych, pięknych rozdziałów piłki ręcznej w Mielcu!