Final 4 na miarę prawdziwej Ligi Mistrzów

0
201

I Edycja Regionalnej Ligi Młodzieżowej ENEA CUP, której zwieńczeniem był Final 4 03.06.2017 w Mielcu zakończona sukcesem sportowym jak i organizacyjnym.

W Final 4 udział wzięli uczestnicy dwóch kategorii wiekowych wyłonieni z rozgrywek Regionalnej Ligi Młodzieżowej Enea CUP, Mini Handball Ligi i Ligi Mini Piłki Ręcznej Szkół Podstawowych Miasta Mielec

Turniej oficjalnie rozpoczął się o godzinie 9.00
Mecze odbywały się na dystansie 2 x 10 min z przerwami po 5 min i miedzy meczami 5 minut. Arbitrami spotkania byli będący w trakcie szkolenia sędziowskiego zawodnicy SPR STAL MIELEC; Piotr Krępa, Dawid Rusin, Rafał Krupa, Tomasz Labak, a wszystko pod okiem pana Marcina Wrony, który jest licencjonowanym przez ZPRP sędziom i w turnieju pełnił rolę sędziego i obserwatora zawodów.

09.05 – A-D wynik 11-6 i awans SP1/SP6
09.35 – C-B wynik 6-6 i o rozstrzygnięciu decydowała dogrywka – rzuty karne, w dramatycznych karnych zwyciężyła SP MALINIE 1-0 i ostatecznie awansowała wynikiem 7-6
10.05 – E-H wynik 9-5 i awans SP11
10.35 – G-F wynik 10-10 i znów o awansie miały zadecydować rzuty karne, które po dramatycznym przebiegu zwycięsko zakończyła SP, ostateczny wynik 10-11

SP MALINIE

Na uroczystym Final 4 stawili się przedstawiciele Sponsorów i Partnerów Turnieju, którzy też wręczali nagrody, puchary, medale, statuetki i dyplomy uczestnikom Final 4 ENEA CUP
– Enea S.A. – sponsor tytularny – pani Agnieszka Bąk – Kierownik Działu Organizacji i Zarządzania ENEA S.A. Połaniec
– Miasto Mielec – Partner Turnieju – pan Andrzej Jędrychowski – Dyrektor MOSiR-u w Mielcu
– Gmina Tuszów Narodowy – Partner Turnieju – pan Andrzej Głaz – Wójt Gminy Tuszów Narodowy
– Gmina Wiejska Mielec – Partner Turnieju – pan Józef Piątek – Wójt Gminy Wiejskiej Mielec
– Gmina Radomyśl Wielki – Partner Turnieju – pan Ireneusz Wołoszyn – zastępca Koordynatora ds. Sportu w Gminie Radomyśl Wielki

Najlepszy Zawodnik Turnieju – ŁACHUT TOMASZ – SP 1

Po uroczystym zakończeniu odbyła się sesja zdjęciowa Zawodników, Trenerów, Sponsorów, Partnerów Turnieju a także konferencja prasowa.

Cel jaki stawiał sobie Zarząd SPR STAL MIELEC S.A. jako pomysłodawca organizator Turnieju został osiągnięty. Sam Final 4, jak i jego etapy i Turnieje Kwalifikacyjne pokazały ile dzieci i młodzieży interesuje się gra i jak ważna dla nich jest Piłka Ręczna. Jako Organizator mamy już sygnały iż przyszłoroczna edycja już dziś cieszy się zainteresowaniem i chęcią wzięcia udziału w Regionalnej Lidze Młodzieżowej przez większą liczbę chętnych nie tylko z Powiatu Mieleckiego, ale też innych Powiatów województwa Podkarpackiego jak i może województw ościennych.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy się przyczynili do realizacji Projektu REGIONALNEJ LIGI MŁODZIEŻOWEJ ENEA CUP.
Dziękujemy i do zobaczenia w kolejnej edycji – Silni Razem.