Stal pokonuje Zagłębie i przerywa pasmo porażek!

0
160

Przed meczem faworytem bez wątpienia byli gospodarze, którzy w tym sezonie już trzykrotnie odnosili zwycięstwo nad Stalą (dwa razy w lidze i raz w sparingu), dodatkowo w mieleckich szeregach brakowało Grzegorza Barnasia, Wiktora Kawki, Michała Wypycha, Oleksandra Kyrylenki i Marcina Miedzińskiego, przez co do gry gotowy był tylko jeden nominalny rozgrywający – Sergei Dementev. Mimo to podopieczni Krzysztofa Lipki i Tomasza Sondeja ponownie pokazali „czeczeński” charakter i zwyciężyli na trudnym terenie w Lubinie 31:29!

Niespodziewanie od początku spotkania inicjatywę na parkiecie przejęła Stal, która dzięki świetnym interwencjom Krzysztofa Lipki błyskawicznie zyskała kilku bramkową przewagę. Ciężar zdobywania goli na swoje barki wziął Sergei Dementev, którego rzuty nie odstawały prędkością od pocisków ziemia-powietrze, a naszej armacie w sukurs przyszli wychowankowie – Paweł Wilk i Rafał krupa, którzy zdobyli po 7. bramek.
Pierwsza połowa zakończyła się zasłużonym prowadzeniem mielczan 17:13, co było sporym zaskoczeniem.

Druga odsłona to już przebudzenie gospodarzy, którzy rzucili się do odrabiania strat. Gdy im się to w pewnej części udawało na drodze znów stawał niezawodny Krzysztof Lipka, a w ofensywie formalności dokonywał niezawodny duet Wilk-Krupa. W pewnym momencie tablica wyników pokazywała nawet pięć bramek przewagi gości, lecz „Miedziowych” to nie zniechęciło i w samej końcówce doprowadzili do remisu.
„Czeczeńcy” nie wypuścili jednak z rąk wyniku, na który tak ciężko pracowali przez 60. minut, ostatecznie zwyciężając 31:29, tym samym przerywając złą passę pięciu meczy bez wygranej.

Już w najbliższy piątek o godzinie 19:00 czeka nas ostatnie starcie w tym sezonie  z KPR Legionowo i już teraz serdecznie wszystkich na to spotkanie zapraszamy, a celem jest oczywiście zakończenie rozgrywek zwycięstwem!

 

MKS Zagłębie Lubin – SPR Stal Mielec 29:31 (13:17)

Zagłębie: Małecki, Skrzyniarz – Stankiewicz 5, Przysiek, Kużdeba 2, Mrozowicz 5, Pawlaczyk 3, Szymyślik 2, Czuwara 3, Wolski 2, Gudz, Bartczak 4, Pietruszko, Moryto 3
Kary: 10 min.

Stal: Wiśniewski, Lipka – Wilk 7, Krępa 3, Janyst 4, Kłoda 1, Kubisztal 1, Dementev 5, Basiak, Krygowski, Chodara 2, Krupa 7, Ćwięka
Kary: 2 min.

Sędziowie: Mariusz Marciniak – Piotr Radziszewski