Wystartowała Regionalna Liga Młodzieżowa „Enea Cup”!

0
337

Radomyśl Wielki, to organizator pierwszego turnieju z cyklu zawodów Regionalna Liga Młodzieżowa „Enea Cup”.
W dniu 26.04.2017 o godzinie 9.00 usłyszeliśmy gwizdek rozpoczynający pierwszy mecz turnieju, który juz od początku powstania pomysłu rozgrywek wzbudzał wiele entuzjazmu wśród zarówno dzieci, jak i nauczycieli-trenerów. Atmosfera była gorąca od pierwszego podania, ale nic nie zapowiadało takich emocji!

Głównym pomysłodawcą i realizatorem projektu Regionalna Liga Młodzieżowa „ENEA CUP” jest SPR STAL MIELEC S.A., ale sam pomysł i realizacja nie miały by prawa bytu bez „Ambasadorów Sportu” jakimi się okazali przede wszystkim firma Enea S.A. oraz wójtowie i burmistrzowie; Gminy Tuszów Narodowy, Gminy Wiejskiej Mielec i Gminy i Miasta Radomyśl Wielki. To dzięki ich pomocy, wsparciu finansowemu i logistycznemu rozpoczęliśmy edycje turnieji pełnych ambicji, sportowej walki, pięknych na miarę profesjonalnej ligi interwencji bramkarskich, rzutów w „okno” jak i z „kozłem”.


Jako pierwsi na parkiecie stanęli uczniowie klas IV i V szkół z Malinia i Radomyśla Wielkiego, kolejne mecze były rozgrywane naprzemiennie z drugą kategorią wiekową – klasy VI. Całości imprezy przyglądali się przedstawiciel Burmistrza Gminy i Miasta Radomyśl Wielki – Pan Jacek Moskalczyk, który również pełni funkcję Gminnego Organizatora Sportu Szkolnego, Prezes Stowarzyszenia Piłki Ręcznej Stal Mielec – Jakub Tokarz – , a także „fachową” doradą taktyczną służyli zawodnicy klubu SPR Stal Mielec S.A. którzy na co dzień występują w rozgrywkach najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce w PGNiG Superlidze. Również w rolę sędziów wcielili się nasi gracze, w tym przypadku Dawid Rusin i Hubert Łukawski.

W przerwach od spotkań „Biało-Niebiescy” byli oblegani przez swoich następców i proszeni o autograf, czy też wspólne zdjęcia, na co rzecz jasna z wielką chęcią przystawali.

W meczach nie zabrakło mocnych starć okupionych siniakami, które niejednokrotnie występują w profesjonalnych ligach seniorskich, żadna z drużyn nie odpuszczała ani na minutę, gra z pełnym zaangażowaniem toczyła się do ostatnich sekund każdego meczu.


W kategorii klasy IV i V zwyciężył przedstawiciel Gminy i Miasta Radomyśl Wielki – Szkoła Podstawowa w Radomyślu Wielkim, drugie miejsce przypadło Gminie Tuszów Narodowy reprezentowanej przez Szkołę Podstawową w Maliniu, a trzecie Gminie Wiejskiej Mielec – Szkoła Podstawowa w Chorzelowie.
W kategorii klas szóstych walka o pierwsze miejsce na podium trwała do ostatniego meczu, który ostatecznie wygrała jak i cały turniej Szkoła Podstawowa w Maliniu, drugie miejsce przypadło Szkole Podstawowej w Radomyślu Wielkim, a trzecie Szkole Podstawowej w Chorzelowie. Nagrody dla Najlepszego Strzelca, Bramkarza jak i Zawodnika turnieju wręczali zawodnicy SPR Stal Mielec S.A. – Wiktor Kawka, Oleksandr Kyrylenko i Michał Wypych.

 

Klasyfikacja po pierwszym etapie turnieju:
Klasy IV i V
1. Gmina Radomyśl Wielki (Radomyśl Wielki)
2. Gmina Tuszów Narodowy (Malinie)
3. Gmina Wiejska Mielec (Chorzelów)

Klasy VI
1. Gmina Tuszów Narodowy (Malinie)
2. Gmina Radomyśl Wielki (Radomyśl Wielki)
3. Gmina Wiejska Mielec (Chorzelów)

 

Wyróżnienia indywidualne:

Klasy IV,V
Najlepszy strzelec – Mikołaj Juras (Radomyśl Wielki, 11 bramek)
Najlepszy Bramkarz – Kacper Strycharz (Chorzelów)
Najlepszy zawodnik – Michał Bolon (Malinie)

Klasy VI
Najlepszy strzelec – Emila Gagat (Malinie, 23 bramki)
Najlepszy bramkarz – Dawid Kusek (Malinie)
Najlepszy zawodnik – Mateusz Machnik (Radomyśl Wielki)

 

Etapy rywalizacji:
I etap – 26. 04. 2017 Radomyśl Wielki
II etap – 10. 05. 2017 Malinie
III etap – 17. 05. 2017 Chorzelów

Dziękujemy za sportową rywalizację i do zobaczenia 10. maja w Maliniu!

 

Mikołaj Juras – najlepszy strzelec turnieju wśród klas IV i V

Kacper Strycharz – najlepszy bramkarz turnieju wśród klas IV i V

Michał Bolon – najlepszy zawodnik turnieju wśród klas IV i V

Emilia Gagat – najlepszy strzelec turnieju wśród klas VI

Dawid Kusek – najlepszy bramkarz turnieju wśród klas VI

Mateusz Machnik – najlepszy zawodnik turnieju wśród klas VI