Pogoń Szczecin pierwszym rywalem Stali w Pucharze PGNiG Superligi!

0
164

Niestety w dwumeczu o „Dziką Kartę” Górnik Zabrze okazał się za silny, mimo, że Stal walczyła do samego końca braki kadrowe uzupełniając ambicją i wolą walki. Pomimo przegranej sezon się jeszcze nie kończy, gdyż podopiecznych Krzysztofa Lipki i Tomasza Sondeja czeka walka w Pucharze PGNiG Superligi.

Rozgrywki te składać się będą z grup „Suzuki” oraz „Select”. Mielczanie zlokalizowani są w tej pierwszej wraz z KPR Legionowo, Meblami Wójcik Elbląg, Zagłębiem Lubin, Piotrkowianinem i Pogonią Szczecin. W drugiej grupie znajdą się zaś zespoły, które odpadną w ćwierćfinałach.
Zwycięscy grupy A i B zagrają w finale, którego gospodarzem będzie drużyna z grupy B.

Tym samym mielczan czeka jeszcze co najmniej pięć meczy, plus ewentualny finał.
W roli gospodarza wystąpimy w potyczkach z Pogonią Szczecin, Piotrkowianinem oraz z KPR Legionowo. Wyjazdy czekają nas zatem do dalekiego Elbląga oraz Lubina.

Pierwszy mecz już w najbliższy piątek, kiedy to do Mielca przyjedzie świetnie dysponowana w ostatnim czasie Pogoń Szczecin, która niespodziewanie przegrała dość wysoko w Głogowie 18:30 i odpadła z rywalizacji o medale, pomimo zwycięstwa w pierwszym spotkaniu u siebie.
Początek sezonu był dla „Portowców” nie do końca udany, lecz podopieczni Rafała Białego wydawać by się mogło ponownie znaleźli się na właściwych torach, a duża w tym zasługa zawodników powracających po kontuzjach. Mowa tutaj min. o Wojciechu Zydroniu i Arkadiuszu Bosym, którzy stanowią o sile szczecinian.
Mielczanie mogli się o tym przekonać nie tak dawno na własnej skórze, kiedy to w ramach 24. kolejki PGNiG Superligi polegli w Szczecinie 29:39, a „katem” „Biało-Niebieskich” okazał się właśnie obrotowy gospodarzy.

Mamy jednak nadzieję, że atut własnego parkietu oraz wsparcie kibiców ponownie okażą się decydujące i to Stal będzie schodziła z boiska jako zwycięzca, tak jak to miało miejsce podczas 11. serii gier, wtedy „Czeczeńcy” triumfowali we własnej hali 32:25.

SPR Stal Mielec – Sandra Spa Pogoń Szczecin, 21.04.2017 (piątek), godz. 18:30, hala gimnazjum nr 2, ul. Grunwaldzka 7, Mielec