Krzysztof Lipka i Paweł Wilk w „siódemce” 26. kolejki!

0
220

Mecz Stali z Chrobrym miał dwóch ojców sukcesu. Bez wątpienia byli nimi Krzysztof Lipka oraz Paweł Wilk. Ten pierwszy droczył się przez całe spotkanie z fizyką zaprzeczając jej teoriom, zaś „Woles” do bramki rywali trafił aż 12. razy wyrównując tym samym swój rekord z obecnego sezonu.
Nie dziwi więc zapewne fakt, że WP.SportoweFakty.pl nominowały naszych graczy do najlepszej siódemki 26. serii gier!

Portal tak uzasadnił swoje wybory:
Krzysztof Lipka: „To już constans. Bez jego interwencji nie ma meczu. To, co wyprawia w bramce, przeczy grawitacji – chwalił swojego kolegę z ławki trenerskiej Tomasz Sondej, tworzący duet szkoleniowców razem z Lipką. Dla weterana parkietów czas się zatrzymał. 38-latek tym razem powstrzymał Chrobrego Głogów (30:27), zdaniem obserwatorów, rozgrywając jedno z najlepszych spotkań w sezonie. Jego interwencje w sytuacjach sam na sam były ozdobą rywalizacji. Dzięki paradom mielczanie wychodzili z kontrami i zyskiwali przewagę, której nie pozwolili sobie odebrać.”

Paweł Wilk: „Rekordzista 26. kolejki i kat Chrobrego Głogów. Krzysztof Lipka bronił, a Wilk biegał do kontr, poza tym pewnie egzekwował karne. Skrzydłowy rzucił 12 bramek i nawiązał do swojego kapitalnego występu z październikowego meczu z Wybrzeżem (także 12 goli). Po niedawnej kontuzji pachwiny ani śladu. Wilkowi nie przeszkodził fakt, że właściwie nie miał zmiennika, bowiem przed meczem ze składu wypadł Łukasz Janyst.”

Całe zestawienie możecie zobaczyć tutaj: http://sportowefakty.wp.pl/pilka-reczna/679439/stali-bywalcy-i-rewelacyjna-mlodziez-siodemka-26-kolejki-pgnig-superligi

Tak trzymać panowie!