Z Chrobrym na zakończenie fazy zasadniczej

0
158

W ostatniej kolejce fazy zasadniczej PGNiG Superligi Stal podejmie Chrobrego Głogów. Niestety po zeszłotygodniowej porażce z Zagłębiem mielczanie w walce o 5. miejsce w grupie pomarańczowej nie są już zależni tylko od siebie. „Czeczeńcy” muszą czekać na rezultat spotkania Gwardii Opole z Zagłębiem Lubin, gdyż tylko porażka „Miedziowych” daje Stali możliwość gry w upragnionych barażach, bez względu na wynik meczu z Chrobrym.

SPR Stal Mielec – Chrobry Głogów 07.04.2017 (piątek), godz 18:00, hala gimnazjum nr 2, ul. Grunwaldzka 7, Mielec

Głogowianie do Mielca przyjadą niezwykle zmotywowani, gdyż ewentualna wygrana w przypadku porażki Wybrzeża z Azotami zapewni podopiecznym Jarosława Cieślikowskiego trzecie miejsce w swojej grupie i pewne miejsce w fazie play-off bez potrzeby rozgrywania baraży.
W ostatniej kolejce drużyna z województwa dolnośląskiego pewnie pokonała na wyjeździe 30:20 Meble Wójcik Elbląg, a jednym z „ojców sukcesu” był nasz wychowanek – Damian Krzysztofik, który od początku sezonu stanowi o sile swojej obecnej drużyny, będąc tym samym jednym z najskuteczniejszych graczy w lidze.
W szeregach naszego piątkowego rywala występuje jeszcze jeden świetnie nam znany zawodnik – Grzegorz Sobut.

Porażka z Zagłębiem bardzo podrażniła „Czeczeński” charakter podopiecznych Krzysztofa Lipki i Tomasza Sondeja, w związku z czym „Biało-Niebiescy” zrobią wszystko, aby mecz kończący fazę zasadniczą wygrać i pokazać, że to właśnie oni zasługują na grę w barażach.
W tym sezonie nasi zawodnicy potrafili już ograć zespół z Głogowa. Stało się to w 14. kolejce, kiedy to targana niemiłosiernie kontuzjami Stal triumfowała 21:18.

Mimo, że piąte miejsce w grupie nie jest już tak pewne, jak jeszcze kilka dni temu, to w mieleckim obozie wszyscy wierzą iż los, który przez cały sezon nie był łaskawy w końcu się uśmiechnie i da drużynie z Podkarpacia możliwość walki o play-offy!