Gdańsk ponownie ugości SPR Stal Mielec!

0
167

Wybrzeże Gdańsk oraz SPR Stal Mielec ponownie skrzyżują rękawice. W pierwszym starciu rozgrywanym w Mielcu po niesamowitych emocjach oraz kontrowersjach to gdańszczanie zwyciężyli 27:25. Szansa na rewanż już w najbliższą środę!

Podopieczni Krzysztofa Lipki oraz Tomasza Sondeja w tym sezonie już gościli w Gdańsku, gdzie spędzili noc oraz odbyli trening przy okazji starcia z Meblami Wójcik Elbląg. Wtedy mielczanie z dalekiej podróży wracali z doskonałych humorach, i nie mamy nic przeciwko, aby tym razem było podobnie, lecz Wybrzeże to bardzo wymagający rywal, który jako beniaminek plasuje się na 8. miejscu w tabeli zbiorczej oraz na 4. lokacie w tabeli grupy granatowej.

Gdańszczanie na swoim koncie mają 25. pkt., przy 13. Stali, co pokazuje regularność jaką podopieczni Marcina Lijewskiego oraz Damiana Wleklaka przekładają na zdobycze punktowe. Duża w tym zasługa naszego byłego zawodnika – Damiana Kostrzewy, który jest czołowym strzelcem zespołu. Mocnym punktem naszego najbliższego rywala jest również mieszanka doświadczenia oraz młodzieńczej fantazji na bramce, co zresztą świetnie sprawdza się również w „biało-niebieskich” szeregach.

W poprzedniej kolejce „Czeczeńcy” bardzo dobrze zaprezentowali się na tle silnego rywala jakim bez wątpienia są Azoty Puławy, zaś Wybrzeże zwyciężyło w Elblągu tamtejsze Meble Wójcik 29:25.
Faworytem spotkania z pewnością są gdańszczanie, lecz zwycięstwo jest również w zasięgu Stali, w związku z czym możemy spodziewać się zaciętego spotkania, którego początek w środę o godzinie 19:00.

Wybrzeże Gdańsk – SPR Stal Mielec, 15.03.2017, godz. 19:00 Gdańsk