Ryszard Skutnik ponownie w Mielcu, tym razem z Górnikiem Zabrze!

0
188

SPR Stal Mielec – NMC Górnik Zabrze, 25.02.2017, godz. 18:00, hala gimnazjum nr 2, ul. Grunwaldzka 7, Mielec

Nikt spośród naszych zawodników nie ukrywał, że w Opolu liczy się tylko zwycięstwo, tym bardziej, że było ono warte 3. pkt. Niestety planu zrealizować się nie udało, lecz przed nami kolejne cele, a najbliższa okazja do powrotu na zwycięską ścieżkę już w najbliższą sobotę, kiedy to do Mielca przyjedzie Górnik Zabrze z Ryszardem Skutnikiem na ławce.

Temu trenerowi mielecka piłka ręczna zawdzięcza wiele. To on zbudował drużynę, która nazwana została „Czeczeńcami”, w 2012 roku sensacyjnie sięgnęła po brązowy medal Mistrzostw Polski, a w kolejnych sezonach była czołową ekipą w naszej lidze.
Wszystko co dobre kiedyś się jednak kończy, i podobnie było i tym razem, kiedy to trener Skutnik rozstał się ze Stalą.
Na powrót zasłużonego szkoleniowca na ławkę trenerską superligi nie trzeba było jednak czekać zbyt długo, a objął on drużynę Azotów Puławy – zespół z którym Stal od lat toczyła zacięte boje, a mecze pomiędzy obiema ekipami nazywane były „Małą Świętą Wojną”.
Ironia losu chciała, że pod koniec przygody Pana Ryszarda z Puławami to właśnie na mielecką Stal Azoty trafiły w ćwierćfinale Pucharu Polski. Mecz który miał być formalnością przerodził się w wielką sensację i wygraną „Czeczeńców” w dwumeczu, co spowodowało, że powrotu do Mielca Pan Ryszard nie wspominał zbyt mile.
Miejsca na sentymenty nie będzie również i tym razem, w związku z czym ponownie liczymy na mecz zwieńczony naszym zwycięstwem.

Zabrzanie są w tej samej grupie co Stal, więc stawką meczu będą 3. punkty – niezwykle istotne dla obu drużyn, ponieważ Górnik znajdujący się na 4. miejscu w tabeli grupy pomarańczowej traci do trzeciej w tym zestawieniu Gwardii Opole 1. pkt. Stal zaś nad szóstym Zagłębiem ma tylko trzy „oczka” przewagi, co tylko pokazuje jak zaciętego spotkania możemy spodziewać się w późne, sobotnie popołudnie w hali gimnazjum nr 2.
Serdecznie wszystkich zapraszamy, liczymy na Wasze wsparcie!