Już w sobotę Stal na własnym parkiecie podejmie najlepszą drużynę w Europie!

0
152

Środowe zwycięstwo w Elblągu po bardzo dramatycznym meczu było trzecią z rzędu wygraną Stali w lidze. Po tej jakże dobrej passie przyszedł czas na kolejnego rywala, a będzie nim najlepsza drużyna w Europie oraz Mistrz Polski – VIVE Tauron Kielce.

SPR Stal Mielec – VIVE Tauron Kielce, 11.02.2017, godz. 18:00, hala gimnazjum nr 2, ul. Grunwaldzka 7, Mielec.

Naszego przeciwnika przedstawiać nie trzeba chyba nikomu, gdyż kielecka drużyna z najwyższego piedestału w naszym kraju nie schodzi od kilku lat, a w poprzednim sezonie podopiecznym Talatna Dujszebajewa udało się wygrać upragnioną Ligę Mistrzów.
Co ciekawe Stal, jak i VIVE do sobotniego spotkania przystąpią praktycznie bez odpoczynku, gdyż mielczanie z Elbląga wrócili w czwartek rano, a już wieczorem odbyli trening, aby w pełni przygotować się na starcie z Mistrzem Polski, który w ten sam dzień w Mannheim w ramach elitarnej Ligi Mistrzów podejmował Rhein-Neckar Loewen, ostatecznie „Żółto-Biało-Niebiescy” przegrali 25:28.

Niestety Krzysztof Lipka w dalszym ciągu skorzystać nie będzie mógł z Grzegorza Barnasia, Wiktora Kawki, Michała Wypycha, Huberta Łukawskiego (po wyleczeniu kontuzji kolana nabawił się urazu dłoni) i Marcina Basiaka, który wznowił treningi i powoli wraca do zdrowia po kontuzji łokcia, lecz ze względów bezpieczeństwa na parkiecie nie zobaczymy go na pewno, podobnie jak i Rafała Krupy, który po meczu w Elblągu odczuwa ból w nadgarstku.

Faworyt sobotniego spotkania może być tylko jeden i mielczanie zdają sobie sprawę z klasy rywala, lecz jak zapowiadają nie zamierzają się „położyć”, gdyż na boisko wychodzi się po to aby walczyć, czego najlepszym przykładem jest niedawna potyczka Stali z VIVE w Final Four Pucharu Polski, gdzie „Czeczeńcy” zaprezentowali się kapitalnie prowadząc po pierwszej połowie i kapitulując dopiero w końcówce meczu.

Bez wątpienia ponowne pojawienie się kieleckiej drużyny w Mielcu jest sporym wydarzeniem dla kibiców szczypiorniaka, których serdecznie na to spotkanie zapraszamy!

Podobnie jak i w poprzednich przypadkach, tak i teraz w związku z bardzo ograniczoną ilością miejsc w hali gimnazjum nr 2, przedsprzedaż biletów nie będzie prowadzona. Ich zakup jest możliwy tylko i wyłącznie w dzień meczu w kasie zlokalizowanej przy wejściu na obiekt. Zostanie ona otwarta już o godzinie 16:30.