I dzień MPJ: Wyrównany pojedynek Końskich i Gwardii oraz pewna wygrana Stali!

0
190

Od piątku do niedzieli w Mielcu trwać będzie 1/16 Mistrzostw Polski Juniorów, gdzie oprócz miejscowej Stali zobaczymy Gwardię Opole, Bestios Białystok oraz KSSPR Końskie.

Dziś o godzinie 15:00 Pan Prezydent – Jan Myśliwiec oficjalnie rozpoczął turniej, a inauguracyjnym meczem było starcie Gwardii Opole i KSSPR Końskie, które od samego początku było bardzo wyrównane. Po jakimś czasie to jednak KSSPR przejął inicjatywę na boisku schodząc w przerwie do szatni przy prowadzeniu 18:15.
W drugiej odsłonie gwardziści zdołali jednak dognić rywala i wyjść na prowadzenie. Końcówka ostatecznie należała do Końskich, które zwyciężyły 30:28.

W drugiej potyczce tego dnia Stal podejmowała Bestios Białystok. Od samego początku drużyną zdecydowanie lepszą byli podopieczni Łukasza Rybaka i Tomasza Sondeja, którzy w 26. minucie prowadzili już 14:4. Spora w tym zasługa wracającego po kontuzji Huberta Łukawskiego na którego recepty nie mogli znaleźć goście z Białegosotku. Ostatecznie po pierwszej połowie mielczanie prowadzili 16:7, aby cały mecz wygrać 27:16.

Jutro czekają nas dwa pojedynki. O godzinie 10:00 Stal zmierzy się z KSSPR Końskie, a o 12:30 Bestios Białystok podejmie Gwardię Opole.
Obecnie w tabeli turnieju przewodzą mielczanie, a tuż za nimi plasuje się właśnie KSSPR, w związku czym jutrzejszy mecz może wiele wyjaśnić.

Gwardia Opole – KSSPR Końskie 28:30 (15:18)

Gwardia: Stefani 3, Łyczko 5, Czech, Bendych, Stelnicki 1, Gajda 4, Dunikowski 2, Witola, Krukowski 4, Przybysz 8, Adamczyk, Kurus 1, Cichy, Bożych, Węgrzynowicz, Czerniak
Trener: Gęsikowski Radosław

KSSPR: Kucharczyk, Kowalski, Wożniak 6, Woś 3, Świercz M., Pałgan 4, Klepaczewski, Świercz J., Walewski 8, Stępień, Kaźmierczyk, Malik 1, Makowski, Jakubowski 6, Fidor, Kania 2
Trenerzy: Bodasiński Tomasz, Jasnos Wojciech

SPR Stal Mielec – Bestios Białystok 27:16 (16:7)

Stal: Małek 1, Kośla 3, Gawrzoł 3, Rusin 3, Krupa 4, Labak, Chudzik 1, Kilian 3, Kozioł, Gromny, Ledwójcik, Reguła 3, Rybski 3, Styczeń 3, Łukawski, Witkowski
Trenerzy: Tomasz Sondej i Łukasz Rybak

Bestios: Kuczyński, Borowski, Bobryk, Dąbrowski, Więckowski, Sadowski, Maksymczuk 5, Płoński 5, Fiedorowicz 1, Gawryluk, Szewczuk, Halicki, Jabłoński, Konopko 4, Chalecki, Sakowicz 1