Powroty po kontuzjach i pewna wygrana Stali nad KSZO!

0
232

SPR Stal Mielec – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 34:24 (16:6)

W poprzednim meczu sparingowym, gdzie przyszło nam się zmierzyć z Zagłębiem Lubin nasz skład liczył dziesięciu, w pełni zdrowych zawodników. Do spotkania nad KSZO przystąpiliśmy jednak w piętnasto osobowym składzie, gdyż po kontuzji do gry wrócił Marcin Basiak. Również Łukasz Janyst i Michał Chodara pokonali drobne urazy, a Michał Krygowski i Jakub Kłoda, których w Lubinie nie było dziś już w pełni mogli pomóc swoim kolegom.
Na powrót na boisko nadal czekają Grzegorz Barnaś, Wiktor Kawka, Hubert Łukawski oraz Michał Wypych, który ze zgrupowania reprezentacji wrócił z drobnym urazem barku.

Od początku meczu Stal prezentowała się bardzo dobrze i całkowicie przejęła inicjatywę już w 7. minucie prowadząc 6:1. Goście mieli spory problem przedrzeć się przez mielecką obronę, gdzie prym wiodły dwa „wieżowce”, czyli Jakub Kłoda oraz Marcin Miedziński. Ten pierwszy zaprezentował nam również kilka udanych kontrataków, których nie powstydzili by się nawet nasi skrzydłowi. To własnie ten element gry okazał się dla KSZO zabójczy, ponieważ Stal zdobywając łatwe bramki schodziła do szatni przy prowadzeniu 16:6.

W drugiej odsłonie trenerzy Krzysztof Lipka i Tomasz Sondej coraz częściej korzystali z przyjemności, która w ostatnich meczach nie była im dana, czyli rotowaniem składem. W ten oto sposób na placu gry pojawili się wszyscy zawodnicy, którzy po bardzo dobrej grze w obronie w dalszym ciągu punktowali rywali z szybkich akcji, a w 46. minucie mielczanie prowadzili już 28:12. Mimo sporej straty ambitni ostrowianie nie zamierzali się poddać i w ostatecznym rozrachunku zdołali odrobić sześć bramek przegrywając jednak 24:34.

SPR Stal: Wilk 5, Krępa 3, Janyst 5, Miedziński, Kłoda 3, Kubisztal 2, Kyrylenko 1, Dementev 4, Basiak 2, Ćwięka 2, Krygowski, Wiśniewski, Chodara 2, Lipka, Krupa 5
Trenerzy: Lipka/Sondej

KSZO: Piątkowski, Kazhaneuski 3, Jeżyna 5, Cukierski 2, Piwnik, Goliszewski 2, Kieloch Karol, Kieloch Kamil, Kwiatkowski 4, Antolak 1, Rutkowski 5, Król 2
Trener: Tomasz Radowiecki

Kolejny sparing już w najbliższą sobotę, gdzie w hali gimnazjum nr 2 o godzinie 14:00 zagramy z SPR-em Tarnów.