Mieleccy szczypiorniści wspierają niepełnosprawnych zawodników!

0
241

Kolejny raz w Mielcu odbył się VI Podkarpacki Dzień Treningowy Programu Treningu Aktywności Motorycznej Olimpiad Specjalnych. Do udziału w imprezie zaproszeni zostali także zawodnicy SPR Stal Mielec, którzy nie tylko utworzyli asystę honorową, lecz także wsparli zawodników uczestniczących w sportowej rywalizacji.

VI Podkarpacki Dzień Treningowy zorganizowany został przez Olimpiady Specjalne Podkarpackie i Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Mielcu – Ośrodek Rehabilitacyjno – Edukacyjno – Wychowawczy, przy wsparciu Środowiskowego Domu Samopomocy „NASZ DRUGI DOM”. Podczas zawodów osoby niepełnosprawne zaprezentowały swoje umiejętności i możliwości przy wsparciu trenerów, opiekunów i wolontariuszy oraz pokazały, iż pomimo wielu ograniczeń i przeciwności losu osiągają sukcesy.

Zmaganiom prawie 60 niepełnosprawnych intelektualnie zawodników reprezentujących Olimpiady Specjalne Podkarpackie towarzyszyło motto Olimpiad Specjalnych: „Pragnę zwyciężyć, lecz jeśli nie będę mógł zwyciężyć, niech będę dzielny w swym wysiłku”. W Hali Sportowej Gimnazjum nr 2 w Mielcu zawodnicy wystartowali w takich konkurencjach jak m.in.: podniesienie głowy i utrzymanie jej przez krótką chwilę w pozycji leżenia przodem; pokonanie nierównego podłoża, pod którym ułożone są przeszkody tworzące wypukłości i nierówności; zbieranie do pojemnika przedmiotów o różnym kształcie i wielkości; pokonanie dystansu 5 metrów na wózku inwalidzkim lub przy pomocy innego sprzętu (kule, balkonik).

Na Pływalni Rekreacyjnej „Smoczka” MOSiR w Mielcu zawodnicy uczestniczyli w konkurencjach w środowisku wodnym, takich jak m. in.: przejście po dnie basenu na dystansie 5 metrów z asekuracją opiekuna; zanurzenie głowy pod powierzchnię wody; położenie się na plecach w wodzie.

Także zawodnicy SPR Stal Mielec wzięli aktywny udział w Ceremonii Otwarcia, wspierając niepełnosprawnych intelektualnie zawodników podczas wnoszenia flagi Olimpiad Specjalnych. – Jesteśmy ogromnie wdzięczni zarządowi i zawodnikom SPR Stal Mielec za włączenie się w działania mające na celu zapobieganie wykluczeniu społecznemu osób niepełnosprawnych intelektualnie oraz budowanie ich pozytywnego wizerunku w społeczeństwie. Cieszymy się, iż pomimo napiętego grafiku związanego z treningami i licznymi meczami, mieleccy szczypiorniści znaleźli czas, aby wziąć udział w naszej imprezie. Dziękujemy Michałowi Chodarze, Dariuszowi Kubisztalowi, Pawłowi Wilkowi i Michałowi Wypychowi za to, iż swoją obecnością i zachowaniem potwierdzili, iż także w sporcie jest miejsce dla osób niepełnosprawnych intelektualnie. W imieniu organizatorów oraz uczestników imprezy składamy jeszcze raz gorące podziękowania dla SPR Stal Mielec – powiedziała Urszula Występek, dyrektor Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Mielcu.

AMB/SPR Stal Mielec

Galeria z tego wydarzenia:

http://www.sprstal.mielec.pl/2016/12/15/podkarpacki-dzien-treningowy-programu-treningu-aktywnosci-motorycznej-olimpiad-specjalnych/