Handball Stal Mielec

Reprezentacja wzywa!

Ogłoszone zostały nazwiska zawodników powołanych do reprezentacji juniorskiej oraz młodzieżowej. Niezmiernie miło nam poinformować, że są wśród nich mielczanie!

Trener kadry młodzieżowej – Rafał Kuptel powołał Michała Wypycha, Wiktora Kawkę oraz wypożyczonego z Orlen Wisły Płock – Tomasza Wiśniewskiego.
Niestety Wiktor na zgrupowanie jednak nie pojedzie ze względu na kontuzję, której nabawił się w meczu z Zagłębiem Lubin.
Na liście rezerwowej znajdują się również Piotr Gasin i Hubert Skuciński, którzy w tym sezonie przebywają na użyczeniu w KSSPR Końskie oraz AZS AWF Biała Podlaska.

Plan zgrupowania:
14.12-21.12.2016 – Biała Podlaska – konsultacja szkoleniowa
22.12.2016 – COMS/W-wa – okresowe badania lekarskie
27.12-30.12.2016 – Czechy – turniej międzypaństwowy (CZE/POL/SVK/FIN)
01.01-07.01.2017 – Macedonia – turniej kwalifikacyjny do MMŚ 2017

Lista powołanych:
1. Moryto Arkadiusz – MKS Zagłębie Lubin
2. Sićko Szymon – KS SPR Chrobry Głogów
3. Salacz Paweł – Wybrzeże Gdańsk S.A.
4. Skwierawski Michał – Wybrzeże Gdańsk S.A.
5. Bis Bartłomiej – KS Vive Tauron Kielce
6. Mosiołek Kamil – MKS Kalisz
7. Moryń Jakub – KS Wójcik Meble Elbląg
8. Wiśniewski Tomasz – SPR Wisła Płock S.A.
9. Lemaniak Michał – KPR Gwardia Opole
10. Skrzyniarz Jakub – MKS Zagłębie Lubin
11. Wypych Michał – SPR Stal Mielec
12. Kawka Wiktor – SPR Stal Mielec
13. Kowalczyk Bartosz – KS Azoty Puławy
14. Śliwiński Kamil – KS Azoty Puławy
15. Adamczuk Kacper – KS Azoty Puławy
16. Janikowski Kelian – MMTS Kwidzyn
17. Bekisz Miłosz – KS Stal Gorzów Wlkp.
18. Zając Damian – KPR Gwardia Opole
19. Zembrzycki Mateusz – KPR Gwardia Opole
20. Siwak Karol – KPR Gwardia Opole
21. Morawski Mateusz – KPR Gwardia Opole
22. Rolka Maksymilian – Kronau Ostrigen (GER)

Rezerwa:
• Skiba Bartosz – MSPR Siódemka Legnica
Skuciński Hubert – AZS AWF Biała Podlaska
• Banaś Michał – KS Vive Tauron Kielce
• Bernacki Krzysztof – KS Vive Tauron Kielce
Gasin Piotr – KSSPR Końskie
• Kosiak Jakub – KS Azoty Puławy
• Pietruszko Tomasz – MKS Zagłębie Lubin
• Turkowski Adrian – KS Stal Gorzów Wlkp.
• Czapla Mateusz – MKS Olimpia Piekary Śląskie

 

 

Karty odkrył również szkoleniowiec kadry juniorskiej – Dariusz Tomaszewski, tym samym powołując Piotra Rybskiego.

Plan zgrupowania:
13.12 – 15.12.2016 – Niemcy – mecz międzypaństwowy GER-POL
15.12 – 22.12.2016 – Lubin – konsultacja szkoleniowa
26.12 – 30.12.2016 – Niemcy – turniej międzypaństwowy

Lista powołanych:
1. Bartosik Marek – MKS Zagłębie Lubin – SMS
2. Mauer Patryk – UKS Dziewiątka Legnica – SMS
3. Rybski Piotr – SPR Stal Mielec – SMS
4. Pawelec Damian – MKS Truso Elbląg – SMS
5. Zarzycki Maciej – KS Unia Lublin – SMS
6. Bondzior Krystian – MKS Zagłębie Lubin
7. Bulski Jakub – KS Vive Tauron Kielce
8. Foterek Mateusz – KPR Ostrovia Ostrów Wlkp.
9. Makowski Tomasz – AZS UW Warszawa
10. Dudkowski Paweł – LKPR Moto-Jelcz Oława
11. Guziewicz Alan – MTS Kwidzyn
12. Krysiak Dawid – Sandra SPA Pogoń Szczecin
13. Urbaniak Przemysław – KS Azoty Puławy
14. Adamczyk Kamil – Wybrzeże Gdańsk SA
15. Gregułowski Patryk – MSPR Siódemka Legnica
16. Przytuła Damian – Warmia Traveland Olsztyn

Zawodnicy dodatkowo powołani na konsultację w Lubinie:
17. Orpik Jakub – UKS Szczypiorniak Dąbrowa Białostocka – SMS
18. Jarosiewicz Piotr – UKPR Agrykola Warszawa – SMS
19. Wołowiec Krystian – SPR Wisła Płock SSA
20. Antosik Kacper – CHKS Łódź
21. Wolski Paweł – UKS Bursa Puławy
22. Urbański Artur – CHKS Łódź

Zawodnicy rezerwowi:
• Komarzewski Krzysztof – Wybrzeże Gdańsk SA – SMS
• Gądek Krzysztof – Wybrzeże Gdańsk SA – SMS
• Milewski Michał – UKS Iskra Bydgoszcz – SMS
• Beczek Andrzej – MKS Zryw Chorzów – SMS
• Ockert Jędrzej – MKS Poznań
• Fedeńczak Dawid – Sandra SPA Pogoń Szczecin
• Olkowski Aleks – SPR Wisła Płock SSA

Gratulujemy i życzymy powodzenia!

 

źródło: zprp.pl

Więcej od Handball STAL