Mielczanie ponownie zdominowali najlepszą siódemkę kolejki!

0
249

Tydzień temu w siódemce kolejki Stal wraz Wisłą Płock miała najwięcej przedstawicieli – po dwóch. Wtedy byli to Wiktor Kawka i Oleksandr Kyrylenko. Życzyliśmy sobie, aby w najbliższym czasie sukces ten został powtórzony, aczkolwiek chyba nikt nie spodziewał się, że stanie się to zaledwie kilka dni później, w kolejnej serii gier!

Tym razem wyróżnieni zostali Krzysztof Lipka oraz Piotr Krępa. Jednocześnie Stal zdominowała najlepszą siódemkę drugi raz z rzędu, z tą różnicą iż w tym przypadku już żaden inny klub nie ma takiej samej ilości przedstawicieli!

Portal SportoweFakty.pl tak uzasadnił swoje wybory:

Trójka debiutantów, w tym dwóch absolutnych, dominacja Stali Mielec oraz stali bywalcy. Oto siódemka 11. kolejki PGNiG Superligi Mężczyzn.

Krzysztof Lipka: „Człowiek orkiestra. I drużynę poprowadzi, i mecz wybroni. Grający trener mielczan zabił marzenia oponentów z Pomorza Zachodniego. Gracze ze Szczecina próbowali, tego nie można im odmówić. Lipka zrobił jednak to, co do niego należało. A nawet trochę więcej. Golkiper popisał się kilkoma niesamowitymi interwencjami, czy to po rzutach ze skrzydła, czy to z drugiej linii, i odebrał szczecinianom resztki nadziei. Najlepszym podsumowaniem występu 38-latka niech będzie statystyka karnych. Lipka trzy razy wyszedł obronną ręką z tej opresji.”

Piotr Krępa: „Witamy debiutanta w zestawieniu! Od początku rozgrywek utrzymywał niezły poziom, aż w końcu wystrzelił. Z Pogonią Szczecin rzucił siedem bramek i rozegrał jeden z najlepszych meczów w Superlidze. O ile nie najlepszy. Jak ligowy wyjadacz rozstawiał przeciwników na kole, był bezwzględny w kontrach (siedem bramek). Właściwie bez pomyłek na koncie. Wykonał mnóstwo „czarnej roboty”, zbierając piłki po interwencjach szczecińskiego golkipera i robiąc miejsce kolegom z drugiej linii.”

Całe zestawienie możecie zobaczyć tutaj: http://sportowefakty.wp.pl/pilka-reczna/647314/siodemka-11-kolejki-pgnig-superligi-czyli-mielczanie-zadomowili-sie-wsrod-najlep

 

To nie koniec wyróżnień dla naszych zawodników! PGNiG Superliga wraz z ekspertami CANAL+ wytypowała trzech graczy, którzy walczą o miano najlepszego w 11. kolejce. Wśród nich jest Krzysztof Lipka, a zwyciężyć może tylko dzięki Waszym głosom.
Więcej informacji tutaj: http://www.sprstal.mielec.pl/2016/11/21/krzysztof-lipka-nominowany-na-najlepszego-gracza-11-kolejki-pgnig-superligi/