Wiktor Kawka oraz Oleksandr Kyrylenko w najlepszej siódemce 10. kolejki!

0
192

Najlepszą siódemkę 10. kolejki PGNiG Superligi zdominowali gracze Orlen Wisły Płock i…SPR Stali Mielec!
Po meczu z Piotrkowianinem w jej szeregach nie mogło zabraknąć Oleksandra Kyrylenki oraz Wiktora Kawki, i tak też się stało.
Redakcja SportoweFakty.pl tak uzasadniła swoje nominacje:

Wiktor Kawka:
„Choć ma dopiero 20 lat, to z tygodnia na tydzień jest coraz ważniejszą postacią Stali. I regularnie robi też postępy. W całym poprzednim sezonie Kawka rzucił w sumie 26 bramek w rozgrywkach ligowych. W tym – po 10 meczach, ma ich na koncie już 28. Sześć trafień zanotował w piątkowym wygranym spotkaniu z Piotrkowianinem. Świetnie uzupełniał się z Marcinem Basiakiem oraz Ołeksandrem Kirilenką i był jednym z liderów zespołu.”

Oleksandr Kyrylenko:
„Oj, bez tego zawodnika Stali byłoby trudno o choć jeden punkt w ligowych rozgrywkach. Kirilenko to mózg drugiej linii zespołu. W piątkowym spotkaniu z Piotrkowianinem Ukrainiec był nie do zatrzymania. Rywale próbowali nawet kryć go indywidualnie, ale nie przynosiło to żadnych rezultatów. Efekt był taki, że Kirilenko rzucił siedem bramek, a Stal zanotowała drugą wygraną w sezonie.”

Chłopakom serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejne nominacje!

Całe zestawienie możecie zobaczyć tutaj: http://sportowefakty.wp.pl/pilka-reczna/645834/siodemka-10-kolejki-pgnig-superligi-czyli-bialo-niebieska-dominacja