W sobotę zagramy w Puławach!

0
211

Azoty Puławy – SPR Stal Mielec 22.10.2016, godz. 18:00, Puławy

Starcia pomiędzy Stalą i Azotami od lat elektryzowały kibiców piłki ręcznej, tym samym zapracowując sobie na miano jednych z ligowych klasyków.
O ile jeszcze nie tak dawno trudno wyłonić było faworyta tych spotkań, o tyle w chwili obecnej jest to bez wątpienia ekipa z województwa lubelskiego – trzecia siła naszej ligi.

W poprzednim sezonie mierzyliśmy się z puławianami czterokrotnie. Trzy razy przegrywaliśmy, aczkolwiek spotkanie z 27. kwietnia zrehabilitowało nam to w całości, gdyż po sensacyjnej wygranej awansowaliśmy do Final Four Pucharu Polski, co zresztą wszyscy świetnie pamiętamy.
W okresie przygotowawczym również skrzyżowaliśmy rękawice, wtedy lepsi okazali się podopieczni Marcina Kurowskiego triumfując 27:20.

Azoty w tym sezonie w lidze przegrały tylko raz. Było to w 7. kolejce z Orlen Wisłą Płock (24:19). Zwycięstwa odnosili kolejno z Piotrkowianinem, Pogonią Szczecin, Zagłębiem Lubin, Chrobrym Głogów, MMTS-em Kwidzyn i Meblami Wójcik Elbląg. Stal zrobi wszystko, aby do tego grona nie dołączyć, aczkolwiek każdy zdaje sobie sprawę, że będzie o to bardzo ciężko, aczkolwiek dopóki piłka w grze wszystko jest możliwe!