Przełamać Gwardię

0
168

SPR Stal Mielec – Gwardia Opole 30.09.2016, godz. 18:30, sala gimnazjum nr 2 ul. Grunwaldzka 7, Mielec

W zeszłym sezonie Stal Mielec z Gwardią Opole spotykała się aż czterokrotnie, za każdym razem lepsi okazywali się podopieczni Rafała Kuptela, aczkolwiek cytując słowa pewnej piosenki „nic nie może przecież wiecznie trwać”, a okazja do przełamania się w meczach z „gwardzistami” będzie już w najbliższy piątek o godzinie 18:30 w sali gimnazjum nr 2.

Nasi rywale dotychczas w tym sezonie wygrywali już dwukrotnie, z Chrobrym Głogów (28:23) oraz podobnie jak my, z Meblami Wójcik Elbląg (24:21). Wyższość zaś musieli uznać kolejno, MMTS-u Kwidzyn (20:27) oraz Wisły Płock (28:38).

W porównaniu do zeszłego sezonu skład opolan znacząco się zmienił. Odeszli min. zawodniczy, którzy stanowili o sile zespołu, Rok Simić czy też Emir Teletović.
Mimo to Gwardia wcale nie wydaje się słabsza, a ciężar gry na swoje barki biorą Antoni Łangowski, Ignacy Bąk, czy jak to było w przypadku meczu z Meblami – Adam Malcher.

My zaś po słabym spotkaniu w Płocku potrafiliśmy się podnieść, aby w starciu z „meblarzami” zdobyć pierwsze punkty w tym sezonie. Gra nie była idealna, a w kolejnych treningach było nad czym pracować, aczkolwiek dobry mecz w Kielcach pokazał, że praca domowa została odrobiona sumiennie i popełniane błędy udało się po części wyeliminować. Mamy nadzieję, że już w piątek zostaną one zminimalizowane do minimum, a my będziemy mogli się cieszyć ze zwycięstwa!

Mamy nadzieję, że po raz kolejny pomożecie nam swoim dopingiem, zapraszamy!

plakat-gwardia