We wtorek zagramy z najlepszą drużyną w Europie!

0
200

VIVE Tauron Kielce – SPR Stal Mielec 20.09.2016, godz. 18:30, Hala Legionów, Kielce

Od startu rozgrywek PGNiG Superligi sezonu 2016/2017 mecze rozgrywane są co trzy dni. O ile dla kibiców to nie lada gratka zobaczyć swoich ulubieńców na parkiecie tak często, o tyle zawodnicy bez wątpienia odczuwają trudy początku sezonu.

Nie inaczej jest z „Czeczeńcami”, którzy mimo widocznego zmęczenia pokonali w piątek Meble Wójcik Elbląg zdobywając tym samym pierwsze punkty w sezonie.

Kolejnym naszym rywalem będzie drużyna VIVE Tauron Kielce, która w ubiegłym sezonie potwierdziła swoją dominację nie tylko w Polsce, ale okazała się również najlepsza w Europie. Ze zwycięzcami Ligi Mistrzów przyjdzie nam się zmierzyć już w najbliższy wtorek o 18:30 w Hali Legionów.

Faworyt oczywiście może być tylko jeden aczkolwiek, mielczanie niejednokrotnie podkreślali w wywiadach, że „może nam zabraknąć umiejętności, ale nigdy woli walki”.

Co najważniejsze słowa te nie są rzucane na wiatr, a najlepszy tego przykład był nie tak dawno, kiedy to wydawało się, że awans do Final Four Pucharu Polski to jedyne na co stać „biało-niebieskich.”

Wtedy jednak przyszedł półfinałowy mecz właśnie z VIVE i wszyscy zebrani w hali Torwar, jak i przed telewizorami przecierali oczy ze zdumienia widząc jak zespół skazywany na pożarcie prowadzi po pierwszej połowie 12:11 z drużyną, która kilka dni później wzniosła w górę Puchar za wygranie Ligi Mistrzów.

Wtorkowe starcie zakończy maraton podopiecznych Łukasza Rybaka i Tomasza Sondeja, którzy od 9. wrzenia rozegrali już trzy mecze, a wtorkowe w Kielcach będzie czwartym w przeciągu 12 dni!

Kolejne emocje związane z piłką ręczną czekać nas będą dopiero 30. wrzenia, kiedy to do Mielca przyjedzie Gwardia Opole.